Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Oświatowy w Radomyśli O wodzie, która daje nam żyć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Oświatowy w Radomyśli O wodzie, która daje nam żyć"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Oświatowy w Radomyśli O wodzie, która daje nam żyć
O komunikacji, która daje nam możliwości O drogach, którymi wciąż podążamy Gmina Wiśniew

2 „… wszystkie drogi prowadzą do ludzi”.
Antoine de Saint-Exupery – Mały Książe „Chodź własnymi drogami nawet po obcych rajach”. Stanisław Jerzy Lec „Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą”. Mahatma Gandhi

3 Uchwała o budowie drogi
we wsi Radomyśl Na temat przebudowy dróg rozmawialiśmy z p. Józefem Orzyłowskim – radnym gminy. W okresie wiosennym i jesiennym droga była trudna do przebycia. Uchwałą zebrania wiejskiego mieszkańcy wsi Radomyśl zobowiązali się współfinansować budowę nowej drogi przez Radomyśl. W jaki sposób doszło do zmiany drogi ? Sołtys i rada sołecka wsi wystąpili do Urzędu Gminy Wiśniew o przyjęcie w planie inwestycyjnym na rok 1995 budowę drogi przez wieś. Rada Gminy Wiśniew podjęła uchwałę o jej budowie. W tym okresie radnym Radomyśli był Franciszek Chromiński, sołtysem – Stanisław Radomyski, a wójtem – Tadeusz Zegardło.

4 Drogi wczoraj i dziś

5 W trakcie budowy drogi Gmina Wiśniew ogłosiła przetarg na budowę drogi, który wygrał rejon dróg publicznych z Siedlec. Po wykonaniu podbudowy, firma drogowa przystąpiła do położenia dywanika asfaltowego. Mieszkańcy Radomyśli aktywnie uczestniczyli przy budowie jak i w innych inwestycjach.

6 Zmiany dotyczące Zabłocia
O zmianach w infrastrukturze drogi opowiada sołtys Zabłocia – Stanisław Teodor Paciorek Do przebudowy drogi włączyła się cała społeczność wiejska. Wspólnie podjęto stosowne uchwały i dzięki temu wykonano: - drogę przez wieś - stabilizację drogi Kolonii-Zabłocie - wodociąg we wsi Zabłocie

7 Stacja PKP w Radomyśli Budowa stacji rozpoczęła się w 1984 r., a do użytku została oddana rok później, w 1985r. W 2007 roku została przeprowadzona przebudowa i modernizacja stacji PKP. W dużej mierze zmienił się wygląd naszej stacji jak i jej stan techniczny. Te przebudowy zostały zrealizowane dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. W 2010 roku na PKP w Radomyśli zostały założone szlabany, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa przejazdu.

8 w trakcie i po renowacji
Stacja PKP w Radomyśli w trakcie i po renowacji

9 Wodociągi Jakie nastąpiły zmiany w wodociągach?
Na temat budowy wodociągów rozmawialiśmy z p. Szymonem Władysławem Salamończykiem Jakie nastąpiły zmiany w wodociągach? Zmiany zaszły duże. Woda z Radomyśli jest rozsyłana prawie po całej gminie. W tej chwili trwają roboty rozbudowy hydroforni ze środków Unii Europejskiej; został zbudowany ogromy pojemnik na wodę, dzięki któremu nawet podczas awarii woda będzie rozsyłana bez przerwy. Czy dzięki budowie wodociągów w naszej miejscowości ludziom żyje się lepiej? Tak. Dzięki wodociągom ludzie mają dostęp do wody w każdym z domów i już nie muszą męczyć się z wydobywaniem wody ze studni.

10 w przeszłości i obecnie
Wydobywanie wody w przeszłości i obecnie Nowoczesna hydrofornia w Radomyśli

11 Projektowego wchodzą…
W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Borkowski Albert 1995, Kołodziejczak Krystian 1995, Krasuski Bartłomiej 1995, Łukasik Piotr 1995, Orzyłowski Dawid 1995, Pogonowski Gabriel 1995, Sobiczewski Michał 1995, Opiekun: Grażyna Borkowska, Katarzyna Grygoruk Agnieszka Markiewicz (025) / Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Oświatowy w Radomyśli O wodzie, która daje nam żyć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google