Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANKIETA Segregacja śmieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANKIETA Segregacja śmieci."— Zapis prezentacji:

1 ANKIETA Segregacja śmieci

2 Informacje Ankieta została przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły. Ankietowani odpowiadali na pytania związane z segregacją śmieci w ich domach, oraz o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą dioksyny. Ilość ankiet: 25. Ilość pytań: 5.

3 Ankietowani odpowiadali na następujące pytania:
Czy w Twoim domu segreguje się śmieci? Czy w Twoim domu śmieci pozbywa się za pomocą spalania na wolnym powietrzu, lub na tzw. dzikich wysypiskach? Czy wiesz, że za nielegalne pozbywanie się śmieci grozi kara grzywny lub aresztu? Czy wiesz, jakie skutki wywołują dioksyny, związki wytwarzane przy spalaniu odpadów na wolnym powietrzu? Czy wiesz, jakie narządy uszkadzają dioksyny?

4 Czy w Twoim domu segreguje się śmieci?

5 Czy w Twoim domu śmieci pozbywa się za pomocą spalania na wolnym powietrzu, lub na tzw. dzikich wysypiskach?

6 Czy wiesz, że za nielegalne pozbywanie się śmieci grozi kara grzywny lub aresztu?

7 Czy wiesz, jakie skutki wywołują dioksyny, związki wytwarzane przy spalaniu odpadów na wolnym powietrzu? Poprawne odpowiedzi: Są rakotwórcze, naruszają strukturę kodu DNA, osłabiają proces wzrostu, powodują zaburzenia hormonalne.

8 Czy wiesz, jakie narządy uszkadzają dioksyny?
Poprawne odpowiedzi: Płuca, nerki, rdzeń kręgowy, wątroba, kora mózgowa.

9 Wnioski Po analizie wykresów możemy stwierdzić, że w większości naszych domów odbywa się segregacja śmieci. Niestety w niektórych domach stosuje się zabronione sposoby pozbywania się śmieci. Pomimo tego, że większość osób wie, jakie konsekwencje mogą ich spotkać. Również z dumą możemy stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły są dobrze poinformowani o skutkach, jakie wywołują dioksyny, oraz o ich szkodliwym działaniu na nasz organizm.


Pobierz ppt "ANKIETA Segregacja śmieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google