Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny wolontariat informuje, że na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja Zajączek. Celem tej akcji było przygotowanie i przekazanie Zajączków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny wolontariat informuje, że na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja Zajączek. Celem tej akcji było przygotowanie i przekazanie Zajączków."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkolny wolontariat informuje, że na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja Zajączek. Celem tej akcji było przygotowanie i przekazanie Zajączków dzieciom, które wraz ze swoimi matkami przebywają w Domu Samotnej Matki i Dziecka. Nasz wolontariat nawiązał także współpracę z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjno–Opiekuńczym, którego rolą jest udzielanie pomocy i wsparcia matkom samotnie wychowującym dzieci, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dla nich także zostały przygotowane Zajączki, które dnia 25 marca zostały przekazane na terenie placówki.

3 Przygotowanie akcji Zajączek polegało na na tym, że każda klasa chwilowo została rodziną zastępczą jednego dziecka, któremu zobowiązała się przygotować Zajączka. Opiekunowie wolontariatu zebraną wiedzę na temat danego dziecka przekazali klasom w postaci jego krótkiej charakterystyki. Następnie przygotowywane zostały koperty z krótkimi opisami przebywających tam dzieci. W poszczególnych klasach odbyło się losowanie kopert. Dziecko, które zostało wylosowane przez daną klasę zostało jej dzieckiem, któremu klasa ta przygotowała Zajączka.

4 Lista dzieci i klas, które zobowiązały się przygotować Zajączka

5 W dniu 30 marca miało miejsce przekazanie Zajączków na terenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie. Grupa wolontariuszy naszej szkoły pod okiem opiekunów wolontariatu przygotowała program artystyczny składający się z zabaw i piosenek dla dzieci. Po części artystycznej nastąpiło przekazanie Zajączków poszczególnym dzieciom. Nie sposób opisać wielkiej radości maluchów i ich mam. Dzieci od samego rana czekały na przyjazd wolontariuszy i przygotowały specjalne podziękowania, które obecnie można zobaczyć na pierwszym piętrze szkoły (obok biblioteki).

6 Wszystkim osobom, które pozytywnie odniosły się do naszej akcji i pomogły przygotować Zajączki dla dzieci, chcielibyśmy serdecznie podziękować. Szczególne podziękowania składamy słuchaczom, którzy przygotowali zabawę w Domu Samotnej Matki i Dziecka. Opiekunowie szkolnego wolontariatu


Pobierz ppt "Szkolny wolontariat informuje, że na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja Zajączek. Celem tej akcji było przygotowanie i przekazanie Zajączków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google