Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

2 PRZYJACIELE LASU Las ma kilku bardzo pomocnych przyjaciół, po tej prezentacji będziecie już wiedzieli gdzie można ich zobaczyć i co takiego robią.

3 PIERWSZA PRZYJACIÓŁKA
MRÓWKA Jestem bardzo pracowita kręcę się po całym lesie bardzo dużo też pracuję kopce z igieł szybko buduje. DLACZEGO MRÓWKI SĄ PRZYJACIELAMI LASU ? 1. Mrówki zjadają owady i ich larwy przez co jest ich mniej i mniej niszczą las. 2. Zjadają fragmenty nasion i przy okazji przenoszą je w inne miejsca. 3. Są pokarmem dla innych zwierząt np. dzięciołów. 4. Zakładają podziemne gniazda spulchniając glebę.

4 MRÓWKA

5 DLACZEGO DZIĘCIOŁ JEST PRZYJACIELEM LASU ?
KOLEJNY PRZYJACIEL DZIĘCIOŁ Jestem lekarzem drzew a las to mój dom. DLACZEGO DZIĘCIOŁ JEST PRZYJACIELEM LASU ? Ponieważ leczy drzewa wyjadając korniki. 2. Dlatego że wyjada larwy i owady które żyją w korze i niszczą drzewa.

6 DZIĘCIOŁ

7 TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PRZYJACIELEM LASU
CO MOŻESZ ROBIĆ ? 1. Możesz zbierać papierki i inne śmieci w lesie możesz nawet zorganizować sprzątanie lasu razem z innymi ludźmi. 2. Powinieneś dokarmiać zwierzęta. 3. Zawsze gdy znajdziesz dzikie wysypisko śmieci zawiadom o tym odpowiednie służby. 4. Gdy widzisz że ktoś śmieci w lesie upomnij go, może w przyszłości już tak nie zrobi. 5. Nie niszcz zieleni i drzew.

8 TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PRZYJACIELEM LASU

9 Wykonał Kacper Ponikowski Klasa VI
KONIEC Wykonał Kacper Ponikowski Klasa VI


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google