Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK WYGRAĆ ŻYCIE?.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK WYGRAĆ ŻYCIE?."— Zapis prezentacji:

1 JAK WYGRAĆ ŻYCIE?

2 JAK WYGRAĆ ŻYCIE? Pierwsze marzenie: nie chcemy przegrać swego życia. Chcemy zasmakować radości, miłości, szczęścia. Drugie marzenie: chcemy wygrać życie bez wysiłku, bez stawiania trudnych wymagań. Nie ma łatwego zwycięstwa! Nie istnieje łatwe szczęście. Musimy wybierać między łatwą porażką a trudnym zwycięstwem! Wygranie życia można porównać do meczu piłkarskiego:

3 PO CO GRAĆ? PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
W życiu trzeba mieć mentalność zwycięzcy! Być realistą, ale wiedzieć jak wygrywać, jak czynić dobro a unikać zła. Zawodnicy wchodzą na boisku, by wygrać a nie przegrać!

4 KTO DOPINGUJE? PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Przyjaciele są potrzebni w życiu, nie kibice. Ktoś, kto potrafi cię wesprzeć, kochać niezależnie od tego, czego się o tobie dowie. Kibice ubóstwiają zawodników, okazują sympatię, ale i bezlitośnie osądzają.

5 NAWIERZCHNIA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Boisko życia jest uszkodzone przez grzech pierworodny, osobiste grzechy i grzechy bliskich osób. Takie boisko utrudnia grę. Na boisku jest super gładka nawierzchnia.

6 BOISKO PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Boisko ma swój wymiar. To jego ograniczenie. Gdy piłka wyjdzie na aut, trzeba ją wprowadzić do gry. Nasza wolność ma swoje granice. Utrata wolności to koniec gry. Trzeba wyzwalać się ze zła i wracać do dobra.

7 SAMOBÓJ PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Gol samobójczy to krzywdzenie samego siebie: alkohol, seks, narkotyki, oszukiwanie siebie. Gole samobójcze to zmora każdej drużyny i zawodnika.

8 ŻÓŁTA KARTKA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Różne sygnały nas alarmują, że „przegrywamy życie”: stresy, uczucia, wyrzuty sumienia, zmartwienia, niepokoje. Żółta kartka to kara za drobne przewinienie.

9 CZERWONA KARTKA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
W życiu przegrana to: odrzucenie dobra i oddanie się złu. To katastrofa i przegrane życie. Drugiego życia nie dostaniesz. Czerwona kartka eliminuje z gry. Osobista przegrana.

10 ŚRODKI DOPINGUJĄCE PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Uwaga na narkotyki i alkohol. Uwaga na skróty w podążaniu do życiowych celów. Grozi dyskwalifikacja! Środki dopingujące to pokusa dla chcących iść na skróty.

11 KONTUZJA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Czasem ktoś nas skrzywdzi lub my sami siebie. Należy pojednać się: przebaczyć innym i sobie, wyciągnąć wnioski, zmienić nastawienie. Zawodnicy nabywają kontuzji w czasie meczu.

12 TRENER PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Potrzebujemy kontaktu z człowiekiem, który wygrał życie, wie jak je dobrze przeżyć. Mamy być posłuszni jego strategii. Zaufać jego doświadczeniu. Drużyna potrzebuje doświadczonego trenera

13 SĘDZIA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Potrzebujemy kogoś w życiu, kto nas upomni, gdy robimy coś złego, przypomni reguły gry w życiu, kto nie przeszkadza ale czuwa: rodzice. Sędzia czuwa nad porządkiem i czystą grą.

14 DRUŻYNA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Piłka nożna to gra zespołowa. Nie wygra się samemu. Dobre życie, dojrzałość zakłada mocne więzi z ludźmi pełne miłości i oddania. Tylko ten, kto kocha, może wygrać swe życie.

15 REŻYSER PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Chrześcijanin wierzy, że czuwa nad nim Bóg, który uczy go sztuki życia w miłości i prawdzie. Bóg nie odgrywa jakiejś roli w grze. On jest reżyserem. Niektórzy zawodnicy czynią znak krzyża przed wejściem do gry.

16 PRZEPISY PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Piłka nożna rządzi się ustalonymi regułami. Trzeba je przestrzegać. Życie rządzi się zasadami, które chronią naszą wolność, nasze dobro: Dekalog, Ewangelia. Zasady umożliwiają wygranie życia.

17 CZAS GRY PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Piłkarze grają 90 minut. Czasem kilka minut więcej. Mamy określony czas życia. Musimy go dobrze wykorzystać na to, co dobre, piękne, wartościowe. Tu chodzi o także o naszą wieczność.

18 NAGRODA PIŁKA NOŻNA ŻYCIE
Piłkarze za zwycięstwo otrzymują puchar, medale. Twoja nagroda to udane życie twoje i twoich bliskich, których będziesz kochał mądrze i z oddaniem. Nagroda po śmierci to niebo: wieczne szczęście!

19 Opracował ks. Marcin Kozyra SDB
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "JAK WYGRAĆ ŻYCIE?."

Podobne prezentacje


Reklamy Google