Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Doświadczenie z rzeżuchą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Doświadczenie z rzeżuchą"— Zapis prezentacji:

1 Doświadczenie z rzeżuchą
Jan Kwiatkowski Klasa IVc

2 CEL WYKONANIA DOŚWIADCZENIA
Celem wykonania doświadczenia jest zbadanie wpływu światła słonecznego i wody na wzrost i rozwój rzeżuchy.

3 PRZYGOTOWANIE DOŚWIADCZENIA
Do przeprowadzenia doświadczenia potrzebujemy: trzy podstawki wata ziarna rzeżuchy woda ciemne pudełko do przykrycia jednej podstawki

4 PRZYGOTOWANIE DOŚWIADCZENIA
do trzech podstawek włożyłem watę na watę równomiernie wysypałem nasiona rzeżuchy następnie podlałem nasiona rzeżuchy Podstawki stawiam w nasłonecznionym miejscu i podlewam. Czekam aż rzeżucha zacznie kiełkować.

5 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień pierwszy Dzień drugi Dnia pierwszego nie zauważyłem żadnej zmiany. Natomiast dnia drugiego widać, że nasiona zaczynają pękać.

6 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień trzeci Dzień czwarty Dnia trzeciego nasiona zaczynają kiełkować. Dnia czwartego zaczynają się rozwijać liście.

7 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień piąty Dnia piątego rozwinęły się liście. Wtedy podstawkę numer dwa przykryłem ciemnym pudełkiem i będę nadal podlewał, a podstawkę numer trzy przestałem podlewać. Podstawkę numer jeden pozostawiam bez zmian, nadal będzie stała w nasłonecznionym miejscu i będę ją podlewał.

8 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień szósty Dzień siódmy Szóstego dnia nie zauważyłem żadnej zmiany. Siódmego dnia w trzecim pojemniku zaczyna brakować wody, a rzeżuszce w pojemniku dwa zaczęły robić się jaśniejsze listki.

9 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień ósmy Dzień dziewiąty W drugim pojemniczku dnia ósmego liście zaczynają być coraz jaśniejsze, a w trzecim pojemniku rzeżucha zaczęła usychać. Dnia dziewiątego w pojemniku drugim łodygi są coraz dłuższe i rozkładają się na boki listki są coraz bardziej żółte. W trzecim pojemniku rzeżucha uschła z braku wody.

10 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień dziesiąty Dzień jedenasty W następnych dniach w drugim pojemniku rzeżucha ma coraz bardziej żółte liście, a łodyżki coraz dłuższe.

11 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień dwunasty Dzień trzynasty W pierwszym pojemniku roślinki są zielone gęste i ładnie rosną. W drugim pojemniku roślinki są pożółkłe.

12 PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA
Dzień czternasty Czternastego dnia zmiany w roślinkach przestały się powiększać. Kończę obserwacje.

13 ZAOBSERWOWANE ZMIANY Pierwszy pojemniczek
Roślinki są zielone, gęste. Łodygi są grube i mocne. Rzeżucha jest ładnie wyrośnięta. Wniosek: Rozwój roślinki jest prawidłowy w miejscu słonecznym przy regularnym podlewaniu.

14 ZAOBSERWOWANE ZMIANY Drugi pojemniczek
Roślinki są pożółkłe łodygi są cienkie, długie. Roślinki rozkładają się na boki kładąc się na ziemi. Wniosek: W miejscu zacienionym nastąpił dziki wzrost roślin. Na wierzchołku pędu listki małe, słabo rozwinięte.

15 ZAOBSERWOWANE ZMIANY Trzeci pojemniczek Rośliny wyschnięte, obumarłe.
Wniosek: Bez wody rozwój roślin jest niemożliwy.

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Doświadczenie z rzeżuchą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google