Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sieć Internet jako źrodło wiadomości o sztuce..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sieć Internet jako źrodło wiadomości o sztuce.."— Zapis prezentacji:

1 Sieć Internet jako źrodło wiadomości o sztuce.

2 INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI
Internet w szkole stanowi przede wszystkim źródło szybko dostępnej informacji z bardzo wielu dziedzin, m. in. sztuki, potrzebnych uczniom w nauce i łatwo przyswajalnych, gdyż podane są w formie multimedialnej. Umożliwia to korzystanie z technologii informacyjnej w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.

3 Strony WWW- (ang. World Wide Web) określane są też mianem „światowej pajęczyny” są gigantyczną kopalnią wiedzy, zawierającą wszelkie informacje. Trzeba tylko umieć wyszukać te odpowiednie. Oglądanie stron WWW umożliwiają nam p r z e g l ą d a r k i. Przykładowe przeglądarki to: Microsoft Internet Explorer, Opera

4 Pierwsze kroki w Internecie najlepiej zacząć
od p o r t a l i. Portal jest to taka witryna, na której znajdziemy najnowsze informacje i wiadomości. W portalach znajdują się również w y s z u – k i w a r k i i k a t a l o g i. Większość portali oferuje również takie usługi jak bezpłatne konto pocztowe czy miejsce na własną stronę.

5 PRZYKLADOWE STRONY EDUKACYJNE
Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zawiera dane o strukturze MEN, ustawach i rozporządzeniach dotyczących edukacji, materiałach dydaktycznych dla nauczycieli i - przede wszystkim - aktualnościach dotyczących oświaty. lub "Edukacja w Polskim Internecie". Portal, przez który można trafić na strony edukacyjne ułożone wg przedmiotów szkolnych. Oprócz tego linki do strony MEN i kuratoriów oświaty, darmowe programy i różnorakie konkursy.

6 Pomocne w pracy z Internetem są również polskie serwery edukacyjne.
Mogą z nich korzystać zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Uczniowie mogą na przykład przejrzeć prace swoich kolegów, nauczyciele lepiej przygotować się do zajęć (mając gotowe scenariusze lekcji). np.

7


Pobierz ppt "Sieć Internet jako źrodło wiadomości o sztuce.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google