Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkoły w ruchu - Ćwiczyć każdy może. Jednym z głównych zadań przedszkola, szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkoły w ruchu - Ćwiczyć każdy może. Jednym z głównych zadań przedszkola, szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich."— Zapis prezentacji:

1 Rok szkoły w ruchu - Ćwiczyć każdy może

2 Jednym z głównych zadań przedszkola, szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Wychowanie fizyczne kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Projekt Rok Szkoły w Ruchu - akcja Ćwiczyć każdy może

3 Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zwrócić uwagę między innymi na: uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia; konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę oraz czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia; związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem; uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości; podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

4 Aktywność fizyczna stanowi kluczowy i integralny składnik zdrowego stylu życia. Bez niej niemożliwa jest jakakolwiek strategia zdrowia, jego utrzymania i pomnażania, a u dzieci – prawidłowy rozwój.. Aktywność fizyczna, w tym regularne uprawianie sportu, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka".

5 Miejskie Przedszkole nr 66 w Katowicach przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Akcja potrwa do końca marca 2014 r. W tym czasie nauczyciele podejmą różne działania na rzecz aktywności fizycznej naszej placówki, które będą dokumentowane (foto, wideo).

6 20 listopada 2013 data włączenia się do akcji

7

8 Dziecko jest oczkiem w głowie każdego rodzica, który chce zapewnić mu wszystko co najlepsze. Zachęcajmy do aktywności fizycznej, wspólnej zabawy. Aktywność fizyczna wzmacnia układ kostno-mięśniowy, usprawnia również inne funkcje, które mają duże znaczenie przy utrzymywaniu dobrego zdrowia i samopoczucia, takie jak krążenie czy oddychanie odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do wszystkich mięśni i organów ciała dziecka. Proste zabawy, wykorzystujące podstawowe formy ruchu, takie jak: bieg, skok, rzut czy chwyt, będą rozwijały u dziecka nie tylko zdolności motoryczne czy umiejętności ruchowe, ale będą także sposobem na wdrażanie pewnych zachowań społecznych (współdziałanie, rozwiązywanie zadań, rozwój mowy). Ćwiczyć każdy może

9 Każda aktywność fizyczna, której cele są rekreacyjno - zdrowotne, jest w pewnym sensie zabawą. A zabawa to fundamentalne zjawisko w ludzkiej kulturze. Gdy tylko pojawia się sposobność, większość z nas chętnie włącza się do zabawy. Jednym z czynników, który decyduje o fenomenie zabawy, jest niepewność końcowych rozstrzygnięć. Zaczynamy się bawić i nigdy nie wiemy, co z tego wyniknie, w jakim kierunku potoczy się nasza zabawa, jak się zakończy. Zabawa zatem wychowuje i uczy, rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. A jeśli wymaga przy tym aktywności fizycznej, wpływa na ogólny rozwój dziecka. Zabawa

10 Zabawy z kocykami

11 Zabawy na kocykach w parach

12

13

14

15

16

17

18 Zabawa Ogonki na dywaniku

19

20 Froterowanie w parach

21

22

23

24

25 Zabawa Ośmiornica

26

27

28 Czołganie na kocyku

29

30

31 Ślizganie za pomocą rąk w siadzie skrzyżnym na kocyku w parach

32

33

34 - Odepchnij się rękami na wyprostowanych nogach ułożonych na kocyku w parach

35

36

37

38 Froterowanie podłogi rękami

39

40


Pobierz ppt "Rok szkoły w ruchu - Ćwiczyć każdy może. Jednym z głównych zadań przedszkola, szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google