Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

2

3 Pod takim hasłem odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z Panią Małgorzatą Pośpiech - nową higienistką szkolną. Uczniowie dowiedzieli się, że mleko zawiera wapń niezbędny do budowy kości i zębów, białko - odpowiedzialne za sprawne mięśnie, piękną skórę i włosy, a także mnóstwo witamin i soli mineralnych.

4 W dniu 3 listopada 2011 r. uczniowie klas III - VI wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie o Zdrowiu - MEDITEST. Zakresem obejmował on zagadnienia dotyczące zdrowia, takie jak: zasady prawidłowego odżywiania się, składniki pokarmowe i ich znaczenie dla organizmu, podstawowe zasady zdrowego trybu życia, zasady higieny osobistej, profilaktyka i zachowania profilaktyczne, metody zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych, podstawowe funkcje poszczególnych układów i narządów człowieka oraz podstawy ratownictwa medycznego i pomocy przedlekarskiej.

5

6

7

8

9

10

11

12

13 "Dziewiątka szkoła na czasie, promuje zdrowie w każdej klasie "Owoce, warzywa to ważna sprawa. Dla uczniów dziewiątki to zdrowa zabawa "Każdy w mieście Ci to powie: w SP9 samo zdrowie!"

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Uczniowie klas IV - VI wezmą udział w konkursie informatyczno - plastycznym realizowanym w ramach międzyszkolnego projektu "Żyjmy z pasją - Zdrowe dzieci, zdrowe pokolenia". Przedsięwzięcie wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie szkół podstawowych zobligowani zostali do zaprojektowania plakatu na temat "W kuchni babuni - tworzymy folder z tradycyjnymi przepisami".

26

27


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google