Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SKO Szkoła Podstawowa w Bukowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SKO Szkoła Podstawowa w Bukowej."— Zapis prezentacji:

1 SKO Szkoła Podstawowa w Bukowej

2 Szkolny oddział SKO w Szkole Podstawowej w Bukowej działa od września 2008 roku. Liczy 63 członków. W roku szkolnym 2011/2012 czynny udział w konkursie wzięło udział 43 członków. Naszym celem jest upowszechnianie praktyki oszczędzania wśród społeczności szkolnej, a także włączanie się oraz współorganizowanie przedsięwzięć promujących różne formy przedsiębiorczości. W realizacji naszych pomysłów chętnie pomagają nam nauczyciele, rodzice i starsi koledzy, z którymi współpracujemy w ramach zajęć pozalekcyjnych. Obecny rok szkolny zaowocował wieloma ciekawymi pomysłami.

3 „Las to życie – chrońmy je”
Wrzesień „Las to życie – chrońmy je” Dbamy o środowisko. Jak co roku przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska”. Młodsi sprzątali teren wokół szkoły, przystanki, przydrożne rowy, starsi natomiast na rowerach wyruszyli do pobliskiego lasu. Wszyscy sumiennie zabrali się do pracy. Na zakończenie uczestnicy akcji dostali pieczone kiełbaski przygotowane przez rodziców. Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomią wszystkim, jak ważne jest dbanie o czystość naszego otoczenia, a szczególnie o czystość lasów. Las to płuca ziemi, a nie śmietnik!

4 Zbieramy makulaturę Jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko. W celu wpojenia uczniom zachowań, które pozytywnie wpływają na nasze środowisko przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę makulatury. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze w kwocie 50zł przekazaliśmy na potrzeby szkoły. Ta akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego też nie będzie to jednorazowy epizod. Następna zbiórka makulatury już w grudniu!

5 Październik Promujemy SKO - PKO
Nasza gazetka ścienna wisi na korytarzu szkolnym. Znajdują się tu informacje na temat konkursów przeprowadzanych w naszej szkole, a także ciekawostki dotyczące SKO - PKO.

6 Święto Naszych Nauczycieli
„Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów. Dla nauczycieli mamy, najpiękniejszy bukiet słów” – członkowie SKO dołączyli do życzeń dla swoich nauczycieli w dniu ich święta.

7 Nowi członkowie SKO Witamy nowych członków SKO - pierwszaków, którzy dostali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej.

8 Zbieramy zużyte baterie
W dalszym ciągu w naszej szkole trwa akcja zbierania zużytych baterii. Uczniowie wrzucają baterie do specjalnego pojemnika - ula. W ten sposób przyłączamy się do ochrony naturalnego środowiska.

9 Zbieramy kasztany i żołędzie
W naszej szkole trwa zbiórka kasztanów i żołędzi, które można przynosić do końca października. Zebrane kasztany i żołędzie zostaną przekazane do nadleśnictwa . Wiele leśnych przyjaciół otrzyma dzięki temu pokarm w okresie zimy. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

10 Październik Miesiącem Oszczędzania
W październiku przeprowadziliśmy szereg akcji propagujących ideę oszczędzania oraz zachęcających do systematycznego odkładania pieniędzy.

11 Za naleśniki pojadą na wycieczkę
24 października odbył się w naszej szkole Dzień Naleśnikowy. Podczas przerwy każdy mógł spróbować pysznych naleśników, które przygotowały mamy pierwszaków. Zarobione pieniądze w kwocie 120 zł przeznaczymy na wycieczkę.

12 Dbamy o zdrowie - zdrowo się odżywiamy
Listopad Dbamy o zdrowie - zdrowo się odżywiamy Nasza szkoła przystąpiła do programu „Owoce w szkole” finansowanego przez Agencję Rynku Rolnego. Dzięki temu uczniowie klas I – III trzy razy w tygodniu otrzymują pyszne owoce i warzywa. Zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na zakup owoców, możemy wpłacać na książeczkę SKO.

13 Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Już tradycją w naszej szkole jest to, że przed Świętem Zmarłych uczniowie porządkują opuszczony grób z czasów wojny, znajdujący się w lesie. Stawiają kwiaty i zapalają znicze. Pamiętają o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

14 Zbieramy plastikowe nakrętki
Zawsze staramy się pomagać innym, dlatego też również w tym roku przystąpiliśmy do akcji zbierania plastikowych korków i nakrętek. Nasza pomoc skierowana jest w stronę lubelskiego hospicjum im. "Małego Księcia". Mamy już trzy worki nakrętek! Akcja trwa dalej!

15 Poznajemy pojęcia bankowe
Przez tydzień uczniowie klas I - III poznawali pojęcia związane z bankowością. Dzieci rozwiązywały zagadki i rezusy, tworzyły słowniczek pojęć bankowych. Poznały przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki.

16 Plakat na przedsiębiorczość
Konkurs plastyczny na plakat promujący przedsiębiorczość rozstrzygnięty. Sukcesem okazał się udział wszystkich uczniów w konkursie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i gadżety SKO.

17 Odwiedziliśmy PKO Bank Polski w Biłgoraju
Najmłodsi członkowie SKO naszej szkoły na własne oczy zobaczyli, co dzieje się z pieniędzmi, które wpłacają na SKO. Wizyta w banku dla dzieci była dużym przeżyciem. Większość z nich była tu pierwszy raz. Praca bankowca wydała im się bardzo atrakcyjna. Zachwyciły ich piękne pomieszczenia, uśmiechnięte twarze pracowników banku, którzy pracują przy swoich komputerach. Naszym sympatycznym przewodnikiem po banku była pani dyrektor oddziału, Alfreda Kożuch, która przyjęła nas również w swoim gabinecie. Dzieciaki otrzymały ulotki reklamowe oraz słodycze.

18 Góra Grosza - nas nie może zabraknąć
Jak co roku przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej "Góra Grosza". Akcję w naszej szkole prowadzi Samorząd Uczniowski. Do zbiórki groszaków dołączyli również członkowie naszej Szkolnej Kasy Oszczędności z opiekunem. Uczniowie zbierają drobne monety i wrzucają do swojej klasowej skarbonki. Przedstawiciele SU systematycznie liczą i segregują monety. Akcja trwała do 02 grudnia 2011 r. Zebrane pieniążki zostaną wysłane na adres fundacji.

19 Zbieramy puszki! Przez październik i listopad trwała akcja zbierania puszek, w którą aktywnie włączyli się wszyscy członkowie SKO. Pierwsze pieniądze już mamy- 54zł

20 Hokus – pokus czary - mary
Andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczają wielu przeżyć i emocji, a wróżby andrzejkowe przynoszą odpowiedzi na długo oczekiwane pytania. W naszej szkole 24 listopada podczas zabawy andrzejkowej uczennice przebrane za wróżki przepowiadały przyszłość. To była wspaniała zabawa.

21 Uwaga! Niespodzianka mikołajkowa!
Grudzień Uwaga! Niespodzianka mikołajkowa! Na wszystkich uczniów, którzy w dniu 6 grudnia wpłacą pieniądze na SKO czeka niespodzianka. Ogłoszenie przyniosło ogromny sukces wpłat dokonało 30 członków

22 Zarabiamy i odkładamy Pyszne zapiekanki były miłym akcentem na osłodę uczniowskiego trudu. Już od rana po szkole roznosiły się smakowite zapachy. Wszyscy z niecierpliwością czekali na zapiekanki, które przygotowywały mamy pierwszaków. Smakowały wyśmienicie, a wymarzona wycieczka coraz bliżej. Zarobione pieniądze w kwocie 156 zł wpłaciliśmy na SKO.

23 Święta tuż, tuż Odwiedziny Świętego Mikołaja wprowadziły nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzeni. Członkowie SKO, ubrani w mikołajkowe czapki, pięknie śpiewali i recytowali. Wszyscy uczniowie otrzymali podarunki, które sprawiły im wielką radość.

24 Mała rzecz a cieszy Wszyscy uczniowie, którzy w mikołajki wpłacili pieniądze na SKO, otrzymali kolorowe balony, z których mogli „wyczarować” śmieszne stworki. To była wspaniała zabawa.

25 "Góra Grosza" - akcja zakończona
Po raz kolejny udowodniliśmy, że los potrzebujących nie jest nam obojętny. Rozpoczęło się wielkie liczenie. Uzbieraliśmy 4,5kg

26 Przygotowujemy się do Świąt
Wszyscy członkowie SKO aktywnie włączyli się w przygotowanie ozdób i stroików bożonarodzeniowych. Wystawione one będą na sprzedaż na kiermaszu podczas Spotkania Opłatkowego. Szczególnie polecamy pachnące lampiony z pomarańczy wykonane przez pierwszaków. Zarobiono 380zł

27 Styczeń Bal karnawałowy
Zakończyliśmy karnawał balem przebierańców, na który zawitały niesamowite, bajkowe postaci. Bawiliśmy się doskonale. Mamy pierwszaków po raz kolejny przygotowały pyszne zapiekanki. Cały dochód ze sprzedaży w kwocie 125zł trafił na książeczkę SKO. Nasza wymarzona wycieczka coraz bliżej.

28 Zakładamy ptasią stołówkę
Nadeszła mroźna zima. Dla zwierząt jest to trudny czas. Najmłodsi członkowie SKO z naszej szkoły założyli stołówkę dla ptaków. Systematycznie zaopatrują karmniki w „ptasie„ przysmaki. Ptaki na wiosnę odwdzięczą się pięknym śpiewem

29 Zawsze w naszych sercach
Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Wszyscy uczniowie klas młodszych i przedszkolaki przygotowali na to spotkanie specjalny program artystyczny Po występach przyszedł czas na życzenia, wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów oraz wspólną zabawę. Babcie i Dziadkowie puchli z dumy, patrząc na popisy swoich wnucząt.

30 Luty Walentynkowe wpłaty na SKO
Na wszystkich, którzy w walentynki zasilili swoje konto na książeczka SKO, czekała słodka niespodzianka. W akcji wzięło udział 26 uczniów.

31 Sprzedajemy kartki walentynkowe
Zarobiliśmy kolejne pieniądze – 38zł . Członkowie SKO przygotowali kartki walentynkowe, które już na pierwszej przerwie rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Cały dochód ze sprzedaży kartek wpłaciliśmy na książeczkę SKO.

32 Promujemy PKO Oszczędności w SKO mam, pojęcia bankowe znam, w życiu sobie radę dam! Oprocentowanie, kredyt, bank, czek, kapitał, waluta, akcje, karta kredytowa, bankomat - to pojęcia, które już znamy dzięki gazetce ściennej, którą przygotowała opiekunka SKO. Zachęcaliśmy do oszczędzania nie tylko uczniów ale i rodziców, podczas spotkania – wywiadówki.

33 Marzec Pożegnanie zimy
Z entuzjazmem przywitaliśmy wiosnę topiąc Marzannę. I wcale nie było nam żal. Podczas wiosennej imprezy odbyła się promocja talentów . Członkowie SKO przedstawili sprawdzone w swoich domach sposoby oszczędzania . Zysk: dzielenie się swoim doświadczeniem z dziedziny oszczędzania z innymi, -promowanie talentów .

34 Maskotka SKO Maskotki wykonane przez członków SKO można podziwiać na korytarzu szkolnym. Są naprawdę piękne i pomysłowe. Dzieci same wybierały zwycięzców oddając swoje głosy na "pluszaki". I miejsce zdobyła Iza z I kl., II - Kacper z kl. I, a trzecie Julia z przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali narody i gadżety SKO.

35 Kwiecień Spotkanie z policjantem
W kwietniu członkowie SKO oraz pozostali uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami władzy. Na spotkaniu z policjantem otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących poruszania się po jezdni oraz samoobrony. Już nie straszne są znaki ostrzegawcze, czerwone światła stop i złośliwi dowcipnisie. To spotkanie rozpoczęło cykl Bezpieczeństwo w szkole, w domu i na drodze”. Wszyscy członkowie SKO aktywnie włączyli się w działania promocyjne – wykonywali plakaty promujące bezpieczne zachowanie się w różnych sytuacjach.

36 Koncert gitarowy Zwycięzcy konkursu na najciekawszą rymowankę o SKO otrzymali oprócz dyplomów wejściówki na koncert, który odbył się na terenie naszej szkoły.

37 Podsumowanie akcji "Zbieramy makulaturę"
Wszyscy członkowie SKO zaangażowali się w tę akcję, dlatego udało nam się uratować kilkanaście drzew. Pieniążki zasiliły nasza książeczkę SKO.


Pobierz ppt "SKO Szkoła Podstawowa w Bukowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google