Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA DZIAŁAŃ MŁODZIEŻY NA TROPIE ELEKTROŚMIECI Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 w Łodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA DZIAŁAŃ MŁODZIEŻY NA TROPIE ELEKTROŚMIECI Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 w Łodzi."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA DZIAŁAŃ MŁODZIEŻY NA TROPIE ELEKTROŚMIECI Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 w Łodzi

2 Nawiązaliśmy współpracę i pozyskaliśmy ulotki i materiały z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Łodzi, które wykorzystaliśmy do działań promocyjnych na terenie naszej szkoły.

3 W celu poszerzenia wiedzy, uczniowie uczestniczyli w wykładzie Odpady można spalać w wodzie oraz zwiedzili wystawę Drugie życie surowców odpadowych- podłoża mikrobiologiczne na Festiwalu Nauki, Sztuki i Techniki na Politechnice Łódzkiej oraz na Pikniku Naukowym Uniwersytetu Łódzkiego w Manufakturze.

4 Dziesięciu uczniów z klasy I c uczestniczących w projekcie, przygotowało scenariusz i przeprowadziło warsztaty dla przedszkolaków pt. Na tropie elektroodpadów w Przedszkolu 208 w Łodzi. Zajęcia miały charakter zabaw edukacyjnych, m.in. Zabawy z elementami teatrzyku, wywiad z prof. Elektro- supermenem, segregacja fotografii elektroodpadów, malowanki. Ogromne zaangażowanie naszych gimnazjalistów, zaowocowało wspaniałą zabawą. Młodsi koledzy żegnali nas z żalem, a ich opiekunowie prosili o kolejne warsztaty.

5 Dnia 22 kwietnia 2013 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszym Gimnazjum odbył się happening ekologiczny pt. Zostań Zielonym. W obecności wszystkich uczniów, nauczycieli oraz Pani Dyrektor, podsumowaliśmy I etap zbiórki nakrętek dla naszej niepełnosprawnej absolwentki Marty – uzbieraliśmy 8 pełnych 100 litrowych worków!!! Niespodzianką dla wszystkich uczniów ubranych na zielono był symboliczny, słodki i oczywiście ZIELONY poczęstunek oraz zielone listki koniczynki na szczęście...

6 Podczas happeningu przeprowadziliśmy pierwszą w naszej szkole zbiórkę elektrośmieci – aktywni uczniowie otrzymali od organizatorów kolorowe, pachnące sadzonki wiosennych kwiatów. Akcja cieszyła się zainteresowaniem młodzieży, dlatego zaplanowaliśmy kolejną zbiórkę większych elektrośmieci na dzień 13 maja 2013 r.

7 Na terenie szkoły przeprowadziliśmy również akcję informacyjną: uczniowie przygotowali plakaty o ZSEE oraz rozdali ulotki o punktach zbiórki elektrośmieci w Łodzi.

8

9 Efektem naszych działań jest ekogazetka, w której zamieściliśmy wszystkie nasze przedsięwzięcia w ramach akcji informacyjno- promocyjnej na temat elektroodpadów oraz innych podejmowanych ekologicznych działań naszych uczniów.


Pobierz ppt "PREZENTACJA DZIAŁAŃ MŁODZIEŻY NA TROPIE ELEKTROŚMIECI Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 w Łodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google