Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rower.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rower."— Zapis prezentacji:

1 Rower

2 Historia roweru - Początki
Historia roweru zaczyna się w czasach antycznych. Wizerunki pojazdów, które mogą być uznawane za "przodków" dzisiejszego roweru obecne są na reliefach odnalezionych na terenie starożytnego Egiptu i Babilonii. Zanim rower osiągnął swoją dzisiejszą formę, przebył długą drogę rozwoju. Kandydatem na pierwszego wynalazcę roweru był Leonardo da Vinci, który na jednym z rysunków przedstawił dwukołowy pojazd wyposażony w kierownicę i napęd łańcuchowy. Rysunek datowany na1493 r. przedstawia łudząco podobną do współczesnego roweru maszynę, jednak możliwości ówczesnej techniki nie pozwalały na skonstruowanie ani przekładni łańcuchowej ani łożyska kulkowego widocznego na rysunku mistrza. 

3 Jak często Polacy jeżdżą na rowerach ?

4 Poziome - gdzie rowerzysta leży pomiędzy dwoma, lub trzema kołami
Rodzaje rowerów Poziome - gdzie rowerzysta leży pomiędzy dwoma, lub trzema kołami Klasyczne - o konstrukcji pionowej, gdzie rowerzysta siedzi na siodełku i porusza pedałami znajdującymi się pod siodełkiem Jednośladowe (klasyczne) - gdzie koła są jedno za drugim. Taki rower zostawia za sobą jeden ślad opon na ziemi (stąd nazwa) Wielośladowe - czyli z trzema i czterema kołami. Rowery wielośladowe to zazwyczaj poziome, towarowe oraz wieloosobowe. Rowery można podzielić także ze względu na ilość kół: Jedno koło - tzw. monocykle Dwa koła - klasyczne rowery. Są to zawsze jednoślady (trudno skonstruować rower, który będzie miał koła obok siebie) Wielokołowe - trzy i więcej kół - jednoślady i wieloślady

5 Wyposażenie

6 Typy roweru Górski BMX Wyścigowy szosowy Torowy Turystyczny Miejski
Dziecęcy Treningowy Cyrkowy Transportowy Trekingowy Stacjonarny

7 Spaliny samochodowe są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi niż zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu, jako że zanieczyszczenia motoryzacyjne rozprzestrzeniają się w dużych stężeniach na niskich wysokościach w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi . warto jeździć rowerem. Nie zanieczyszczaj powietrza.

8 Rowerem po krakowie W Krakowie można korzystać z bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Wypożyczanie rowerów to bardzo prosty i szybki proces. W korkach dużo szybciej przemieścisz się rowerem niż autem, a do tego zdrowiej. SKORZYSTAJ. 

9 Dlaczego wato jeździć na rowerze?

10 Bardzo dziękuję za uwagę !!!
Aleksandra Barska


Pobierz ppt "Rower."

Podobne prezentacje


Reklamy Google