Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonał: Mgr Inż. Krzysztof Harwacki. Value Mapping for Lean management Sytuacja stanowi mały, prosty przykład zastosowania mapowania strumienia wartości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonał: Mgr Inż. Krzysztof Harwacki. Value Mapping for Lean management Sytuacja stanowi mały, prosty przykład zastosowania mapowania strumienia wartości."— Zapis prezentacji:

1 Wykonał: Mgr Inż. Krzysztof Harwacki

2 Value Mapping for Lean management Sytuacja stanowi mały, prosty przykład zastosowania mapowania strumienia wartości stosowanej do Lean Manufacturing realizacji. Chociaż jest to tylko prosty przykład, praca osób zaangażowanych był znaczny, trudny i miał znaczący wpływ na ludzi (zarówno w obrębie zespołu wdrożeniowego, a także pracowników w wielu obszarach firmy). Staraliśmy się opowiedzieć historię z punktu widzenia sytuacji w tle, zadania przypisane Lean Zespół produkcyjny i działania, jakie wziął, i osiągniętych wyników. Zazwyczaj Lean Manufacturing implementacje są w stanie wyeliminować 70% z zapasów, wyciąć ponad połowę czasu oczekiwania oraz obniżenie kosztów od 10% do 50%.

3 Value Mapping for Lean management Sukcesy producent elektroniki zrobił wiele istotnych usprawnień do swoich procesów biznesowych. Ostatnio, wyruszyli na Lean Manufacturing i Six Sigma do technik nadal swój program doskonalenia. Potrzebowali bardzo dokładne, szybkie i skuteczne sposoby odbioru setki i tysiące różnych surowców i części od wielu dostawców. Surowce i zakupione części są ogólnie niskiej wartości, dzięki czemu koszty transakcyjne manipulowania ich przyjęcia oraz przechowywania znaczna część całkowitych kosztów surowców.

4 Części są bardzo wrażliwe na wyładowania elektro-statycznym i wilgotności. Niestosowanie się do ścisłych procedur rozpatrywania, FIFO (First In First Out) oraz inne środki ostrożności spowoduje przedwczesnej awarii cennych produktów końcowych. Klienci końcowi muszą posiadać wysoką niezawodność i dokładne standardy utrzymywane na wszystkich surowców i wyrobów gotowych. Wymagania systemu zarządzania jakością (ISO 9001:2000) i wymagań klienta wymagane surowce do certyfikacji, kontroli i właściwie przechowywane. Systemy zarządzania zapasami wymaga dokładnej liczby, znakowania i lokalizację tysięcy części.Brakuje rezystor o wartości 0,005 dolarów może zatrzymać przesyłkę wartego 400,00 płytce drukowanej. Wysiłki redukcji kosztów i wymagań klienta ołowiu czas wymagany szybciej i taniej przetwarzanie wszystkich surowców.

5 Przykładowe zadanie Zapoznaj się z aktualną odbiorczej system dla wszystkich surowców i zaprojektować nową, ulepszoną metodę opartą na zasadach Lean Manufacturing, że nadawał się do ISO 9001:2000, wymagań klienta oraz potrzeby kierownictwa na szybszy i tańszy system. Producent elektroniki potrzebne bardzo dokładne, szybkie i skuteczne sposoby odbioru setki i tysiące różnych surowców i części od wielu dostawców.

6 Akcja 1. Czy na planie budynku i schemat obecnego systemu Analizy istniejącego odbiorczej proces używając Lean zasad produkcji. 2. Określić Takt czasu na procesie, wykorzystania%, w wąskie gardło, i zmarnowanego wysiłku w istniejącym procesie. 3. Czy mapowanie wartości dla istniejącego procesu 4. Zdefiniuj nowy, ulepszony proces 5. Przedstawić analizę, wnioski i zalecenia do s. zarządzania ich szkolenia, zrozumienia, wkład, i zatwierdzenia.

7

8 To jest schemat wstępnego układu i przepływu produktów na obszarze wysyłki i odbioru o producenta elektroniki. Należy zwrócić uwagę na 10 różnych ruchów, które każdy element musi dokonać w celu odbioru, skontrolowany, wyposażyć i zinwentaryzowane. Zgodnie z definicjami Lean Manufacturing, żadna z tych prac nie była "wartością dodaną" dla klienta, za którą nie zapłacą. Producent był odpowiedzialny za 100% tych kosztów bez wartości dodanej. Wszystko to może być traktowane jako odpady zgodnie z filozofią Lean Manufacturing.

9

10 Używanie standardowej terminologii do Lean Manufacturing, mapowanie strumienia wartości przepływu produktu zostało już opracowane. Nadmierna obsługa, liczne kolejki, stopnie,Dodatkowe informacje (rozpakowanie i przepakowywanie), nadmierny transport (przenoszenia materiału do pracowników i stacji roboczej) oraz opóźnienia zostały zidentyfikowane jako główne elementy odpadów w ramach definicji Lean Manufacturing. Możliwości poprawy stały się jasne dla wszystkich, i były wyrażone ilościowo w liczbach bezwzględnych i obiektywnych liczbach metodą mapowania strumienia wartości, Lean Manufacturing, pomiary zarządzania i celów, a także zdrowy rozsądek.

11 Lean Manufacturing zespół wdrożeniowy opracował proponowany nowy układ, który został intuicyjnie sugerowanym rozwiązaniem przez mapowanie strumienia wartości. Przepływ produktu jest prosty przy minimalnej obciążeniu czasu, przestrzeni i nieruchomości. Produkt powinien płynąć 50% do 900% szybciej. Koszty powinny spadać podobnie. Po kilku usprawnień bardziej na papierze, pomysł był symulowany szybko i tanio z pracownikami strefy. Jeszcze kilka korekt i dobry plan miał buy-in od wszystkich zainteresowanych stron. Mapowanie Strumienia Wartości i Lean Manufacturing pozwala znaleźć inne pomyślne wdrożenia.

12


Pobierz ppt "Wykonał: Mgr Inż. Krzysztof Harwacki. Value Mapping for Lean management Sytuacja stanowi mały, prosty przykład zastosowania mapowania strumienia wartości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google