Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Arkadiusz Lisowicz Damian Dymek. Belgia-Królestwo Belgii Państwo federacyjne w zachodniej Europie. Belgia podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Arkadiusz Lisowicz Damian Dymek. Belgia-Królestwo Belgii Państwo federacyjne w zachodniej Europie. Belgia podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską,"— Zapis prezentacji:

1 Arkadiusz Lisowicz Damian Dymek

2 Belgia-Królestwo Belgii Państwo federacyjne w zachodniej Europie. Belgia podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską, niderlandzką oraz niemiecką. Stolica Belgii-Bruksela jest jednocześnie stolicą Unii Europejskiej. Miasta warte zwiedzania: Bruksela, Antwerpia, Brugia.

3 Bruksela-stolica Belgii Parlament Europejski- instytucja Unii Europejskiej. Oficjalną siedzibą parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli odbywa się większość obrad parlamentu.

4 Muzeum Kakao i Czekolady w Brukseli To miejsce dla miłośników belgijskiej czekolady i kakao. Muzeum oferuje możliwość odkrywania świata czekolady od jego początków do gotowego produktu.

5 Muzeum Zabawek w Brukseli

6 Antwerpia Centralna Jeden z największych dworców w Antwerpii. Oferuje połączenia krajowe ze wszystkimi większymi miastami Belgii, połączenia międzynarodowe m.in. z Paryżem i Lille(Francja), Hagą i Amsterdamem (Holandia).

7 Węgry-Republika Węgierska Są nieomal w całości położone w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej. Wyjątkami są Średniogórze Północnowęgierskie oraz Alpy Węgierskie na granicy zachodniej. Największe rzeki Węgier to Dunaj, Cisa i Drawa. Na Węgrzech leży największe jezioro Europy Środkowej – Balaton. Niedaleko miasta Hévíz znajduje się największe na świecie jezioro termiczne - Hévíz.

8 Jezioro Balaton- „węgierskie morze” Czas trwania sezonu turystycznego -od czerwca do końca sierpnia. Średnia temperatura wody w lecie wynosi około 23° C. Inne atrakcje turystyczne to m.in.: żeglowanie, wędkarstwo, zwiedzanie winnic oraz tętniących życiem kurortów na południu.

9 Budynek Parlamentu w Budapeszcie Jeden z symboli miasta oraz całych Węgier. Mieści się w nim relikwia narodowa, czyli korona świętego Stefana. Jego budowa trwała 17 lat. Na zewnętrznych ścianach gmachu widnieją herby królów i książąt.

10 Czechy-Republika Czeska Kraj atrakcyjny turystycznie. Corocznie Republika Czeska jest odwiedzana przez 25-30 milionów osób. Najwięcej przyjezdnych pochodzi z Niemiec, Austrii, Polski, Słowacji, Węgier, Włoch i Francji. Magnesem przyciągającym miliony zagranicznych turystów jest przede wszystkim Praga, miasto pełne zabytków najwyższej światowej klasy.

11 Most Karola w Pradze Początkowo nazywano go Kamiennym Mostem lub Mostem Praskim. Łączy oba brzegi rzeki Wełtawy. Jest otwarty obecnie tylko dla ruchu pieszego. Most zdobi 30 posągów świętych.

12 Zamek na Hradczanach Dawna siedziba królów czeskich. Zajmuje łącznie 45 hektarów. Znajdują się tam trzy dziedzińce pałacowe. Można zwiedzić Ogrody Królewskie i obejrzeć piękną fontannę.

13 Złota uliczka w Pradze Uliczka ta mieści się w okolicach Zamku Królewskiego w dzielnicy Hradczany Dawniej nazywała się ulicą Złotniczą, gdyż tutaj mieli prawdopodobnie siedzibę miejscowi złotnicy. W domu nr 12 pisał swe dzieła Franz Kafka.

14 Słowacja- Republika Słowacka Państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą oraz Węgrami. Od maja 2004 kraj należy do wspólnoty Europejskiej, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem.

15 Słowacja-kraina pełna gór, jaskiń W krajobrazie tego kraju dominują góry. Główne pasma górskie to: Tatry, Mała i Wielka Fatra, Małe Karpaty i Rudawy Słowackie. Góry słowackie kryją mnóstwo jaskiń. Dwanaście z nich udostępniono do zwiedzania.

16 Jezioro Popradzkie Znane kiedyś jako Jezioro Rybne. To czwarte co do wielkości jezioro na Słowacji. Blisko jeziora znajduje się symboliczny cmentarz ofiar Tatr Wysokich. Schronisko

17 Zabytki przyrodnicze Słowacji Na Słowacji znajduje się ponad 4100 jaskiń. Cztery jaskinie znajdują się w Słowackim Krasie.


Pobierz ppt "Arkadiusz Lisowicz Damian Dymek. Belgia-Królestwo Belgii Państwo federacyjne w zachodniej Europie. Belgia podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google