Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się."— Zapis prezentacji:

1 ORIGAMI Autor: Justyna Loryś

2 Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się rozwijać. Podstawowe zasady origami ostatecznie ustalono dopiero w XX w.

3 Podstawy origami Sztuka ta polega na stworzeniu figury z kwadratowej kartki papieru bez użycia nożyczek i kleju. Ponadto nie można również tej kartki w jakkolwiek sposób ozdabiać.

4 ABC ORIGAMI Aby tworzyć origami na podstawie schematu, najpierw musimy się nauczyć paru zasad, dzięki którym zrobienie własnego modelu będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

5 OZNACZENIE I Oznacza ono, że kartkę papieru mamy zgiąć wzdłuż wyznaczonej linii i pozostawić w takim stanie.

6 OZNACZENIE II To oznaczenie nakazuje nam najpierw odwrócić kartkę do góry nogami, następnie „brzuszkiem” do dołu

7 OZNACZENIE III W tym przypadku długa strzałka informuje nas że górna część kartki powinna być zgięta do tyłu.

8 Po szybkim kursie origami czas na stworzenie swojego pierwszego tulipana Krok I Będzie potrzebny spory kwadrat z ładnego kolorowego papieru. Złóż go pa pół, aby powstał trójkąt. Rozłóż i zegnij go po przekątnej, również w trójkąt. Ponownie rozłóż. Następnie złóż kwadrat w prostokąt w obie strony.

9 Krok II Złap kwadrat w środku zagięć jak pokazano na zdjęciu i złóż go zgodnie z instrukcją fotograficzną w trójkąt.

10 Krok III Teraz zagnij pod spód prawą zakładkę, zgodnie z tym co widzisz na zdjęciu. Powtórz to samo z lewej strony. Następnie odwróć element na drugą stronę i zrób to samo.

11 Krok IV Odegnij zakładki powstałego diamentu i załóż je na siebie, jak widać na fotografiach. Najpierw mniejsze, następnie większe.

12 Krok V Jak już wszystko zagniesz zobaczysz mały otwór w podstawie trójkąta. Dmuchnij w niego powietrze. Twoim oczom ukaże się tulipan. Odegnij tylko jego zewnętrzne płatki.

13 Zalety origami Dzięki sztuce origami ludzie rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne a przede wszystkim potrafi skupić się na jednej rzeczy, dzięki czemu się uspokaja.

14 prace origami

15

16

17 BIBLIOGRAFIA Strona http://origami-paper.ru/origami/polish Strona http://wikipedia.pl/ Więcej prac origami można zobaczyć na stronie Zespołu Szkół Numer 2 w Nisku http://www.zs2.nisko.pl/origami.zs2/

18 Koniec


Pobierz ppt "ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google