Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli Jędrki, Emki i Zuźki. Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli Jędrki, Emki i Zuźki. Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć !"— Zapis prezentacji:

1 czyli Jędrki, Emki i Zuźki

2

3 Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć !

4 Autyzm jest jednym z najbardziej zagadkowych zaburzeń rozwoju psychicznego, który obejmuje wszystkie sfery funkcjonowania dziecka. Objawia się przede wszystkim w zamknięciu się we własnym wewnętrznym świecie i wyłączaniu się z otaczającej rzeczywistości.

5 Zaburzenie to zaczyna pojawiać się przed trzecim rokiem życia. Jego pierwsze symptomy mogą pojawić się już u kilkunastomiesięcznych dzieci. Występuje cztery razy częściej u chłopców niż u dziewczynek, jednak u dziewcząt problemy są głębsze. Zakres objawów autystycznych u dziecka może być różnorodny i o różnym stopniu nasilenia. Dzieci dotknięte autyzmem ogromnie cierpią, a źródłem ich cierpienia jest lęk przed kontaktem ze światem zewnętrznym. Zrozumieć autyzm

6 Autyzm swoją złożonością obejmuje przede wszystkim trzy obszary rozwojowe: zaburzenia interakcji społecznych zaburzenia w rozwoju umiejętności komunikowania się ubogi zakres zainteresowań i czynności, niechęć do zmian Zrozumieć autyzm

7 Jestem Emanuel! Chcę lepiej zrozumieć i poznać świat, w którym żyję. Potrzebuję jednak twojej pomocy!

8 „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól wziąć udział, a zrozumiem.” Konfucjusz

9 Eksperymentuj, czasem dotrzesz do mnie metodą, której nie ma w żadnej książce.

10 Potrafię koncentrować się na detalach, dostrzegam to, czego nie widzą inni. To moja mocna strona!

11 Pracując ze mną dajesz mi poczucie bezpieczeństwa.

12 Uczę się lepiej, przy pomocy wizualnych pomocy naukowych lub przez doświadczenie. Czasem trudno mi skupić uwagę i dlatego potrzebuję więcej czasu, by zrozumieć twoje polecenie.

13 Chciałbym bawić się z tobą, ale nie potrafię. Dlatego zwykle stoję z boku. Jeśli nauczysz mnie bawić się, dołączę do ciebie.

14 Uczymy się żyć z innymi i zgodnie współpracować w zabawie i nauce. Rozwijamy postawy społeczne.

15 Często nie wiem, jak mam postąpić, gdyż nie uczę się przez naśladowanie. Jeśli chcesz, bym zapamiętał w jaki sposób coś się odbywa, musisz mi pokazać od czego należy zacząć, dać mi punkt odniesienia.

16 Nie zmuszaj mnie do niczego! Czasami potrzebuję ciszy i samotności.

17 Lubię być wśród swoich rówieśników, chociaż nie zawsze biorę udział w zabawie.

18 Słowa bywają dla mnie abstrakcją. Jeśli zobaczę, zrozumiem.

19 Nas, dzieci ze spektrum autyzmu łączą trudności, ale każdy z nas ma inną osobowość.

20 Nagrodą za twoją pełną poświęcenia pracę będzie moje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie, być może oswoję swój lęk i będę mógł pokazać jak wiele potrafię.

21 Nieoczekiwane, zbyt głośne dźwięki i odgłosy mogą sprawić mi ból. To dlatego, że jestem nadwrażliwy na niektóre bodźce.

22 Czasem nie radzę sobie z emocjami. Chciałbym wtedy odpocząć, wyciszyć się. Naucz mnie jak radzić sobie ze stresem.

23 Jeśli dzisiaj jeszcze nie możesz otworzyć przed mną świata, uchyl chociaż drzwi, a ja wejdę przez nie gdy będę gotów.

24 Dziękujemy za uwagę. Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr11 w Tarnowie mgr Elżbieta Wójcik Prelegent mgr Małgorzata Włodek mgr Agata Forajter


Pobierz ppt "Czyli Jędrki, Emki i Zuźki. Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google