Piłka nożna Czyli prezentacja na temat najbardziej emocjonującej dyscypliny sportu na świecie.

Sport.

1. ZEZWOLENIE NA WYKONANIE ZAGRYWKI
Piłka nożna.
PIŁKA NOŻNA.
Sposób podejmowania decyzji w drużynie piłkarskiej oraz rola trenera i odpowiedzialność za wyniki Maciej Krysmalski.
Na czym polega spalony??.
Dzień Sportu Szkoła Podstawowa nr 5 w Gorzowie Wlkp.
KOSZYKÓWKA.
MATEMATYKA SPORT.
TPM CUP ‘07.
Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:
Dnia 25 października 2011r. nasza szkoła rozpoczęła udział w turnieju Małej ligi Piłki Ręcznej w Wąchocku. Przydzielona do IV grupy zaczęła zmagania meczem.
Prezentacja multimedialna dla uczniów
Okólnik FIFA nr 968 Poprawki do Przepisów Gry maja 2005r. Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie
Piłka Nożna „Dumni po zwycięstwie, wierni po przegranej”
Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:
Konferencja dla sędziów i komisarzy rozgrywek PZKosz 6-7 września 2014 r., COS Spała ZMIANY W PRZEPISACH GRY.
Piłka nożna GRA ZESPOŁOWA
MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.
Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.
KONKURS WIEDZY O SPORCIE KLAS V - VI
KONKURS WIEDZY O SPORCIE KLAS IV
 Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który.
PIŁKA RĘCZNA.
„Szybka powtórka zasad gry w piłkę nożną”
` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..
Prezentacja  Mój ulubiony sport .
Moja pasja.
Wykonali Kuba Dziurok i Kacper Wypiór.
MINI MISTRZOSTWA EUROPY 2012 W PIŁCE NOŻNEJ REPREZENTACJI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIECI URODZONYCH W 1999 ROKU I MŁODSZYCH.
Śladami legendy Gerarda Cieślika PROJEKT EDUKACYJNY KLASY III GIMNAZJUM.
PRZEPISY GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ ARTYKUŁ XII CZĘŚĆ DRUGA Szkolenie kandydatów na sędziów piłki nożnej – KURS 2010 Opracował: Tomasz Radkiewicz.
Ochrona zdrowia zawodników. Bartosz Frankowski Toruń.
Autorki: Agata Partyka Angelika Smyrgała. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Dlaczego piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie ?
Koszykówka hobby Piotr Ligier. NBA CHICAGO BULLS.
- dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu.
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie.
Siatkówka Twoje imię i nazwisko.
SPORT!! Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w ramach współzawodnictwa, indywidualnie lub zbiorowo, według.
1. gra gamesball. ZABAWA - SPORT - TURNIEJE EMOCJE - NAGRODY - BIZNES GAMESBALL to dwustronna gra stołowa: piłka nożna i hokej. Jest doskonałym narzędziem.
Mirosław Mazgaj Zanim krzykniesz „sędzia... kalosz”, czyli co drużyny o Przepisach Gry wiedzieć powinny.
Art. 4 – Ubiór zawodników Jakakolwiek taśma lub inny materiał na getrach (zakrywający getry) musi być w takim samym kolorze jak getry Poniżej ZAKAZANE.
MATEMATYKA SPORT. Matematyka jest obecna wszędzie. W tej prezentacji pokażemy wam ile matematyki jest w sporcie. ZAPRASZAMY DO POKAZU.
PROJEKT UNIFIKACJI SYSTEMU WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻOWEGO W POLSCE
PROBLEMATYKA WYNIKU W DZIECIĘCEJ PIŁCE NOŻNEJ.
Zapis prezentacji:

Piłka Nożna

SKĄD pochodzi nazwa Piłka nożna? Słowo „football” pojawiło się prawdopodobnie w okresie średniowiecza w Anglii. Był on używany do określania różnych gier, ale nie tych, które polegały na kopaniu piłki, ale tych, w które grano "na piechotę"

Zasady gry w piłkę nożną W meczu biorą udział 2 drużyny. W drużynie może zagrać wyłącznie 11 zawodników. Każda drużyna musi posiadać trenera, sztab medyczny ,oraz 7 zawodników na ławce rezerwowych . Mecz prowadzi sędzia główny i dwóch sędziów liniowych. Mecz trwa 90 minut,2 połowy po 45 minut ewentualnie mecz może trwać 120 minut w razie meczu pucharowego gdzie padnie remis jest dogrywka 2 połowy po 15 minut , jeżeli w dogrywce nie doszło by do zwycięstwa jednej z drużyn o zwycięstwie decydują rzuty karne Co to jest spalony? Spalony jest wtedy gdy w czasie zagrania do danego zawodnika on znajduje się za linią obrony. Kiedy sędzia pokazuje żółtą lub czerwoną kartkę? Odp: Żółtą kartkę zawodnik otrzymuje wtedy , kiedy on popełni faul taktyczny bądź dany zawodnik popełni faul kilkakrotnie Czerwoną kartkę zawodnik otrzymuje wtedy gdy popełniony faul może zagrażać zdrowiu drugiego zawodnika bądź gdy piłkarz sfauluje zawodnika w sytuacji w której ten mógłby strzelić bramkę.

O to jak powinno wyglądać boisko do piłki nożnej i jego wymiary.

Kibice Często określani jako „12” zawodnik na boisku. Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną wtedy kiedy wygrywa i wtedy kiedy przegrywa.

2 najlepszych zawodników na świecie Lionel Messi ur.26.06.1987r.w Rosario(Argentyna) ma już na swoim koncie 4 złote piłki, nagrody dla najlepszego piłkarza roku. Cristiano Ronaldo ur.05.02.1985r w Santo Antoni(Portugalia) Ma na swoim koncie 3 złote piłki. Obaj zawodnicy grają w tej samej lidze , w dwóch najmocniejszych klubach na świecie, od wielu lat toczy się między nimi rywalizacja o miano najlepszego piłkarza na świecie.

Champions league - najbardziej prestiżowy turniej piłki nożnej. Liga Mistrzów jest najbardziej wymagającą Ligą w Europie . Biorą w niej udział 32 drużyny. Turniej zaczyna się od fazy grupowej czyli drużyny są podzielone na grupy , których jest 8 , w jednej grupie znajdują się 4 drużyny a awansować do fazy pucharowej mogą tylko 2 drużyny.

Cytat mówiący o sukcesie w piłce nożnej. „Wiele sukcesów piłkarskich tkwi w głowie. Musisz uwierzyć, że jesteś najlepszy i potem udowodnić , że tak rzeczywiście jest”

Koniec prezentacji. Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji  Autorami prezentacji o piłce nożnej byli: Patryk Miedźwiedź Damian Smoląg Filip Świderski