Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonali pracę: Werner Patryk Wiśniewska Natalia Woldon Julia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonali pracę: Werner Patryk Wiśniewska Natalia Woldon Julia."— Zapis prezentacji:

1 Wykonali pracę: Werner Patryk Wiśniewska Natalia Woldon Julia

2 Zbiór Mandelbrota Fraktal to zbiór o skomplikowanej budowie. Niezależnie od tego jak mały jego fragment będziemy oglądać - będzie on równie skomplikowany jak całość.

3  ma nietrywialną strukturę w każdej skali,  jest samopodobny, jeśli nie w sensie dokładnym, to w przybliżonym,  ma względnie prostą definicję rekurencyjną,  ma naturalny wygląd („poszarpany”, „kłębiasty”).

4 Pojęcie fraktali zostało wprowadzone do matematyki za sprawą francuskiego matematyka i informatyka polskiego pochodzenia przez Benoita Mandelbrota. Benoit Mandelbrot

5  Badanie struktury łańcuchów DNA,  Tworzenia obrazów które nie powodują żadnych skojarzeń – wykorzystanie w psychologii,  Tworzenie grafiki komputerowej,  Powiększanie obrazów.

6 Fraktale w przyrodzie Struktury o budowie fraktalnej są powszechnie spotykane w przyrodzie. Przykładem mogą być :  systemy naczyń krwionośnych,  błyskawice,  kwiat kalafiora.

7 Fraktal jest strukturą matematyczną, posiadającą wszystkie lub przynajmniej większość z wcześniej wymienionych cech, przy czym najważniejszą cechą jest samopodobieństwo.  Samopodobieństwo można zaobserwować na:  liściach paproci,  dorzeczach rzek,  kalafiorach,  wyładowaniach atmosferycznych,  szronie.

8 http://zobaczycmatematyke.pl/2015/4_damian_lipinski/zastos owaniefraktali.html http://www.zse- 2.krakow.pl/zse2/pozalekcyjne/matematyka/template1.htm http://www.cen.edu.pl/cen_serwis/userfiles/file/link2/matma/f raktale.pdf http://www.se.pl/styl-zycia/sennik/sennik-blyskawica-burza- znaczenie-snu-blyskawica-burza_176958.html


Pobierz ppt "Wykonali pracę: Werner Patryk Wiśniewska Natalia Woldon Julia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google