Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Druk cyfrowy Kamila Perdon 3c. Druk cyfrowy Jest to jedna z nowoczesnych metod druku. Charakteryzuje się tym, że nie ma potrzeby wykonywania naświetlania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Druk cyfrowy Kamila Perdon 3c. Druk cyfrowy Jest to jedna z nowoczesnych metod druku. Charakteryzuje się tym, że nie ma potrzeby wykonywania naświetlania."— Zapis prezentacji:

1 Druk cyfrowy Kamila Perdon 3c

2 Druk cyfrowy Jest to jedna z nowoczesnych metod druku. Charakteryzuje się tym, że nie ma potrzeby wykonywania naświetlania płyty, a pliki które chcemy wykonać są przesyłane do maszyny bezpośrednio z komputera.

3 Budowa maszyny do druku cyfrowego Maszyna cyfrowa składa się z podajnika papieru, pasa transmisyjnego, bębna seledynowego, laserów i wałków drukujących.

4 Praca ze sterownikami Dzisiejsza technologia pozwala nam na wykonanie wydruku, poprzez wysłanie pliku z komputera bezpośrednio do urządzenia. Przed tym jednak należy zadbać o to, żeby prawidłowo ustawić wszelki parametry naszego wydruku.

5

6 Sterowniki 1.Jednym z podstawowych parametrów jaki należy ustawić jest format naszego wydruku. 2.Poniżej możemy ustawić czy chcemy aby nasz projekt był dopasowany do podłoża drukowe czy też ma mieć inne wymiary. 3.W tym polu decydujemy o tym czy jest to wydruk jednostronny czy dwustronny. 4.W tym polu decydujemy o ilości kopi jakie chcemy otrzymać. 5.Orientacja wydruku pionowa bądź pozioma. 6.Ustawiamy czy nasz wydruk ma być kolorowy czy też czarnobiały. Należy pamiętać, że wydruk powinien być zapisany w palecie barwnej CMYK. Oraz, żeby jakość wydruku była dostosowana do naszych potrzeb.

7 Praca przy maszynie arkuszowej Kiedy wysyłamy plik do maszyny z komputera, cała praca odbywa się przy niej. To najczęściej przy niej znajduję się panel na którym możemy ustawić parametry dalszego druku takie jak np. gramatura papieru. Należy kontrolować poszczególne procesy. Trzeba pamiętać, że po zakończonej pracy zabiera się nie zużyte arkusze papieru, a także wyłączeniu maszyny.

8 Konserwacja maszyny arkuszowej Jak każde urządzenie maszyna arkuszowa musi być konserwowana. Należy dbać o to żeby zachować czystość elementów gumowych, przekazujących papier. Należy także pamiętać o poprawnej wymieniania tonera.

9 Druk cyfrowy- podsumowanie Druk cyfrowy jest to jedna z najnowocześniejszych metod druku na dzień dzisiejszy. Dzięki jej możliwością możemy zarządzać niektórymi zagadnieniami już ze stanowiska komputerowego. Nowocześniejsze maszyny, które są wyposażone również w RIP mogą również wiele dodatkowych funkcji, które usprawniają pracę i wyręczają nas np. personalizacja zaproszeń. Dzięki drukowi cyfrowemu w szybkim czasie możemy uzyskać wydruk w bardzo dobrej jakości w krótkim czasie.

10 Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Druk cyfrowy Kamila Perdon 3c. Druk cyfrowy Jest to jedna z nowoczesnych metod druku. Charakteryzuje się tym, że nie ma potrzeby wykonywania naświetlania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google