Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kulinarna Stolica Mazur i Moje Miasto.  Ełk- położenie Moja miejscowość jest położona na pojezierzu mazurskim w województwie Warmińsko- Mazurskim. Jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kulinarna Stolica Mazur i Moje Miasto.  Ełk- położenie Moja miejscowość jest położona na pojezierzu mazurskim w województwie Warmińsko- Mazurskim. Jest."— Zapis prezentacji:

1 Kulinarna Stolica Mazur i Moje Miasto

2  Ełk- położenie Moja miejscowość jest położona na pojezierzu mazurskim w województwie Warmińsko- Mazurskim. Jest ona największym i najludniejszym miastem w regionie oraz głównym ośrodkiem kulturalnym w całych Mazurach.

3  Powstanie miasta Ełk znalazł się w Polsce dopiero w 19 wieku, ponieważ zostawał on odbierany przez liczne wojny Krzyżackie oraz najazdy wojsk innych władców. Miasto oficjalnie otrzymało prawa miejskie w roku 1445. Początkowo były tu różne religie jednak dominującą jest religia Rzymsko- Katolicka.

4  Ełk- teraz  Obecnie miasto jest świetnie prosperującym ośrodkiem turystycznym, z bardzo dużą ilością atrakcji. W lato jest tu dużo imprez, z różnymi artystami na scenie np. Hip Hop Raport Projekt Ełk, który przyciąga dużą ilość młodzieży.

5 Dziękuję za uwagę. Julia


Pobierz ppt "Kulinarna Stolica Mazur i Moje Miasto.  Ełk- położenie Moja miejscowość jest położona na pojezierzu mazurskim w województwie Warmińsko- Mazurskim. Jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google