Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Propozycje topologi w pracowni komputerowej Wykonali: Katarzyna Gontarz, Kuba Szeląg, Jan Szymczak i Katarzyna Węgorzewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Propozycje topologi w pracowni komputerowej Wykonali: Katarzyna Gontarz, Kuba Szeląg, Jan Szymczak i Katarzyna Węgorzewska."— Zapis prezentacji:

1 Propozycje topologi w pracowni komputerowej Wykonali: Katarzyna Gontarz, Kuba Szeląg, Jan Szymczak i Katarzyna Węgorzewska.

2 Wybrana Topologia: Topologia Gwiazdy: to topologia charakteryzująca się tym że wszystkie urządzenia łączą się z siecią poprzez medium transmisyjne do jednego wspólnego punktu (koncentratora)

3 Elementy ●Dużo kabla ●Koncentrator ●Gość który to podłączy Tak dużo WOW Takie skomplikowane

4 Dlaczego? Uważamy że koszt tej topologii jest względnie niski w stosunku do zapewnianych przez nią możliwości i możliwości łatwego dalszego jej rozwijania. Sieć wykonana w tej topologi zapewnia bezproblemową pracę a w przypadku usterki szybko możemy zlokalizować przyczynę.

5 Zalety i wady: Zalety: Dość tania Łatwo podłączyć nowe urządzenie nie trzeba wyłączać sieci Stabilność (jedno wadliwe urządzenie nie wpływa na prace innych) Łatwość lokalizowania usterki Możliwość użycia wielu rodzajów kabla w razie potrzeby/awarii Wady: Duża liczba połączeń = duże zużycie kabli (w małym pomieszczeniu nie jest to jednak duży wydatek) Gdy awarii ulegnie centralny punkt (koncentrator lub przełącznik), to nie działa cała sieć (zdarza się to jednak dość rzadko)

6 Dziekujemy za uwage :)


Pobierz ppt "Propozycje topologi w pracowni komputerowej Wykonali: Katarzyna Gontarz, Kuba Szeląg, Jan Szymczak i Katarzyna Węgorzewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google