Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą- czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego nie powinna przekroczyć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą- czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego nie powinna przekroczyć"— Zapis prezentacji:

1 W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą- czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego nie powinna przekroczyć odległości 185 m. Dlatego też topologie te były przeznaczone głównie do użytku w domach i małych biurach. Ethernet – topologie

2 W topologii gwiazdy wspólnym punktem jest koncentrator, do którego przyłączone są urządzenia. Długość kabla skrętkowego pomiędzy komputerami a koncentratorem (hubem) nie powinna przekraczać 100 m. Każde urządzenie może niezależnie inicjować dostęp do nośnika. Ethernet – topologie c.d.

3 Kabel połączeniowy Łącze dwupunktowe Koncentrator centralny Ruter - wyjście na świat Źle zbudowana sieć lokalna Ten fragment uniemożliwia spełnienie zasady

4 Nagłówki ramki w technologii Ethernet składają się z adresu MAC nadawcy, adresu odbiorcy i innych danych, które są rozsyłane przez urządzenia sieciowe. Wysyłane dane trafiają do każdej stacji w sieci. Każda stacja widzi prze-pływające ramki i sprawdza, czy dana ramka nie jest wysyłana do niej, jako do stacji odbiorczej. Karta sieciowa takiej stacji sprawdza, czy jej adres MAC pasuje do fizycznego adresu przeznaczenia, niesionego przez pakiet danych. Ethernet – ramki c.d.

5 Zasada działania huba a2.bb.c3

6 Domena rozgłoszeniowa obejmuje swym zasięgiem wszystkie stacje do których dociera ramka adresowana do wszystkich (ang. broadcast). Pojęcie to dotyczy sieci lokalnych o dowolnym dostępie ale także sieci rozległych. W tradycyjnych rozwiązaniach sieci lokalnych opartych na hubach domena kolizyjna pokrywała się z rozgłoszeniową. Wprowadzenie do okablowania przełączników zmienia tą sytuację.

7 Zasada działania przełącznika a2.bb.c3


Pobierz ppt "W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą- czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego nie powinna przekroczyć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google