Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ethernet – topologie W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą-czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ethernet – topologie W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą-czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego."— Zapis prezentacji:

1 Ethernet – topologie W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą-czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego nie powinna przekroczyć odległości 185 m. Dlatego też topologie te były przeznaczone głównie do użytku w domach i małych biurach.

2 Ethernet – topologie c.d.
W topologii gwiazdy wspólnym punktem jest koncentrator, do którego przyłączone są urządzenia. Długość kabla skrętkowego pomiędzy komputerami a koncentratorem (hubem) nie powinna przekraczać 100 m. Każde urządzenie może niezależnie inicjować dostęp do nośnika.

3 Źle zbudowana sieć lokalna
Ruter - „wyjście na świat” Koncentrator centralny Łącze dwupunktowe Kabel połączeniowy Źle zbudowana sieć lokalna Ten fragment uniemożliwia spełnienie zasady 5-4-3

4 Ethernet – ramki c.d. Nagłówki ramki w technologii Ethernet składają się z adresu MAC nadawcy, adresu odbiorcy i innych danych, które są rozsyłane przez urządzenia sieciowe. Wysyłane dane trafiają do każdej stacji w sieci. Każda stacja „widzi” prze-pływające ramki i sprawdza, czy dana ramka nie jest wysyłana do niej, jako do stacji odbiorczej. Karta sieciowa takiej stacji sprawdza, czy jej adres MAC pasuje do fizycznego adresu przeznaczenia, niesionego przez pakiet danych.

5 Zasada działania huba a2.bb.c3

6 Domena rozgłoszeniowa
obejmuje swym zasięgiem wszystkie stacje do których dociera ramka adresowana do wszystkich (ang. broadcast). Pojęcie to dotyczy sieci lokalnych o dowolnym dostępie ale także sieci rozległych. W tradycyjnych rozwiązaniach sieci lokalnych opartych na hubach domena kolizyjna pokrywała się z rozgłoszeniową. Wprowadzenie do okablowania przełączników zmienia tą sytuację.

7 Zasada działania przełącznika
a2.bb.c3


Pobierz ppt "Ethernet – topologie W topologii liniowej wszystkie węzły sieci połą-czone są ze sobą za pomocą pojedynczego kabla. Długość cienkiego kabla koncentrycznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google