Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łączenie php z formularzami. Na początek uruchamiamy Xampp.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łączenie php z formularzami. Na początek uruchamiamy Xampp."— Zapis prezentacji:

1 Łączenie php z formularzami

2 Na początek uruchamiamy Xampp

3

4 Robimy prosty formularz

5

6

7

8 Dodajemy przyciski Wyślij, Wyczyść i wywołujemy pierwsze dane z formularza

9 Bum! 2 błędy zaraz po odświeżeniu przeglądarki. Dzieje się tak przez to że nasze zmienne są puste ponieważ jeszcze nic nie wpisaliśmy do formularza. Nie wygląda to ładnie więc „usuniemy” je wpisując @ przed naszymi zmiennymi.

10 Błędy zniknęły, ale mamy kolejny problem. Ten tekst bez uzupełnionych danych nie powinien się wyświetlać. Jak możemy temu zaradzić? Wstawić naszego print do funkcji, która będzie się uruchamiać np. po wciśnięciu przycisku Wyślij.

11 W tym celu dodajemy atrybut name do naszego przycisku Wyślij, dodajemy instrukcje warunkową if oraz samą funkcję o nazwie np. dane()

12 Sprawdźmy czy działa Przed wpisaniem danych do formularza nie widać tekstu, a po wpisaniu i wciśnięciu przycisku Wyślij już tak.

13 Dodajmy wywołania pozostalych danych z formularza oczywiście nie zapominając o tym żeby to wszystko znaku @ przed zmiennymi. I znowu mamy problem. Jak się zabrać za zainteresowania…

14 Teraz się wyjaśni po co w formularzu w atrybutach value przy zainteresowaniach dodaliśmy nawiasy kwadratowe []. Dodanie nawiasu kwadratowego sprawia że tworzy się nam TABLICA. Elementy tablicy wywołamy dzięki funkcji for która będzie nam odliczać od 0 do (w naszym przypadku) 3 (elementy tablicy są numerowane od 0 a my mamy 4 podpunkty zainteresowań więc będziemy mieć element 0, 1, 2 i 3).

15 Przejdźmy do naszego skryptu. Funkcja for: Instrukcja warunkowa wyświetlająca tylko te wartości, które były przez nas zaznaczone w formularzu przy zainteresowaniach:

16 Sprawdźmy czy działa. Zaznaczam sport i rolnictwo i… działa !!!

17 Dopiszmy jeszcze żeby nam wypisywało informacje o prawie jazdy. Użyjemy instrukcji warunkowej:

18 Jak widać szystko nam pięknie śmiga ;)

19 Mając chwilę wolnego czasu i dobre chęci możemy dopracować nasz formularz np. tak:

20 Dziękuję za uwagę. Opracował: Dawid Kulas


Pobierz ppt "Łączenie php z formularzami. Na początek uruchamiamy Xampp."

Podobne prezentacje


Reklamy Google