Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sala informatyczna Sala muzyczna Sala chemiczna Sala biologiczna Plac apelowy Sala gimnastyczna Pokój nauczycielski Sala matematyczna Boisko szkolne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sala informatyczna Sala muzyczna Sala chemiczna Sala biologiczna Plac apelowy Sala gimnastyczna Pokój nauczycielski Sala matematyczna Boisko szkolne."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 Sala informatyczna Sala muzyczna Sala chemiczna Sala biologiczna Plac apelowy Sala gimnastyczna Pokój nauczycielski Sala matematyczna Boisko szkolne

6

7

8

9

10

11

12

13 Kościół w Siemisławicach był jedynym kościołem katolickim na tych terenach. Pałac w Siemisłwicach z zegarem słonecznym.

14

15

16

17 PRZEWORNO Miejscowość ta leży u podnóża Gromnika ( 393 m n.p.m.). Jest siedzibą władz samorządowych, centrum edukacyjnego i kulturalnego. Przeworno jest bardzo starą miejscowością. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pojawiła się już w roku 1155. W połowie XIII w. należała do Gosława Wrony z rodu Samborów, a następnie została wykupiona przez Bogusława I ze Strzelina. W 1296 roku Przeworno było w rękach rycerza Jarosława z Miłocic. W 1447 roku rycerz zwany Marbot odbił je z rąk poprzedników. W ciągu kolejnych 200 lat wioska była władana przez ród Czirnów. W roku 1642 stało się własnością książąt legnicko – brzeskich. W roku 1675 dostało się w ręce cesarza Austrii. Od 1742 – 1945 roku Przeworno oraz część majątku w postaci lasów zostało przekazane szpitalowi Charite w Berlinie. W Przewornie znajduje się zamek na wodzie, przebudowany na pałac. Była to typowo obronno – mieszkalna budowla w kształcie kwadratu z czterema wieżyczkami w narożnikach, otoczona fosą. We wsi znajduje się stary kamieniołom wapieni. W środku Przeworna wznosi się kościół parafialny pw. Matki Bożej Królowej Polski wymieniony w 1335 roku. W 1428 roku został zniszczony, a odbudowany w 1575. Ponownie został zrównany z ziemią w XVII w. W następnych stuleciach przebudowany, w znacznym stopniu zatracił chrakter zabytku.

18

19


Pobierz ppt "Sala informatyczna Sala muzyczna Sala chemiczna Sala biologiczna Plac apelowy Sala gimnastyczna Pokój nauczycielski Sala matematyczna Boisko szkolne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google