Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Co to jest prawo? Najogólniej mówiąc, prawo to pewne reguły zachowania, to obowiązki i uprawnienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Co to jest prawo? Najogólniej mówiąc, prawo to pewne reguły zachowania, to obowiązki i uprawnienia."— Zapis prezentacji:

1 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

2 Co to jest prawo? Najogólniej mówiąc, prawo to pewne reguły zachowania, to obowiązki i uprawnienia.

3 Prawa dziecka to prawa człowieka Prawa ludzi są spisane w: Deklaracji Praw Człowieka, ponadto prawa dzieci w: Konwencji o Prawach Dziecka.

4 Mam prawo do życia Każdy do życia prawo ma, chłopiec, dziewczynka i Ty, i ja.

5 Mam prawo do nauki Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi i mam prawo sam wybierać z kim się będę bawić.

6 Mam prawo do ochrony przed przemocą Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać i każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

7 Mam prawo do wypoczynku Mogę jechać nad jezioro, w góry i do lasu, by skorzystać ze swobody i wolnego czasu.

8 Mam prawo do opieki medycznej Kiedy jestem chory i boli mnie głowa, każda pani doktor pomóc mi gotowa.

9 Mam prawo do tajemnicy własnej korespondencji Nikt nie może moich listów czytać bez pytania, bo mam prawo do tajemnicy korespondowania.

10 Mam prawo do szacunku Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego, a szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

11 Mam prawo do tolerancji Mogę żądać, aby każdy uznał moje prawa, a gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

12 Poza tym wiem, że nigdy nie muszę: być w 100% doskonałym, czuć się winnym za swoje pragnienia, odpowiadać za niewłaściwe zachowanie innych, dawać tego, czego nie chcę dać, wyrzekać się siebie dla kogoś lub czegoś, znosić niemiłych sytuacji, robić tego, czego naprawdę nie potrafię.

13 Jeśli masz poczucie, że Twoje prawa nie są dostatecznie wypełniane, nie wiesz co robić i nikt z Twoich najbliższych nie potrafi Ci pomóc – skontaktuj się

14 W prezentacji wykorzystałam fragmenty wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka” Ewa Nawrocka nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim


Pobierz ppt "10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Co to jest prawo? Najogólniej mówiąc, prawo to pewne reguły zachowania, to obowiązki i uprawnienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google