Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„TADEUSZ KOŚCIUSZKO W ŚWIECIE”. TADEUSZ KOŚCIUSZKO Polski i amerykański generał, inżynier Fortyfikator, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„TADEUSZ KOŚCIUSZKO W ŚWIECIE”. TADEUSZ KOŚCIUSZKO Polski i amerykański generał, inżynier Fortyfikator, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych."— Zapis prezentacji:

1 „TADEUSZ KOŚCIUSZKO W ŚWIECIE”

2 TADEUSZ KOŚCIUSZKO Polski i amerykański generał, inżynier Fortyfikator, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. (1746-1817)

3 „NAJWIĘKSZYM ZWYCIĘSTWEM JEST TO, KTÓRE ODNOSIMY NAD NAMI SAMYMI” T. KOŚCIUSZKO

4 ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ TADEUSZA KOŚCIUSZKI JAKO CZŁOWIEKA, GENERAŁA I NASZEGO BOHATERA NARODOWEGO JEST NIEZMIERNIE CIEKAWA, BURZLIWA, PEŁNA ZASKAKUJĄCYCH WYDARZEŃ. NASZA PREZENTACJA PRZEDSTAWIA JEDYNIE WYBRANE WĄTKI Z ŻYCIA KOŚCIUSZKI POZA GRANICAMI OJCZYZNY, A TAKŻE MIEJSCA POŚWIĘCONE JEGO PAMIĘCI.

5

6

7 Nauka

8

9

10

11

12

13

14

15

16 Tadeusz Kościuszko w Szwajcarii Ostatnie Swoje lata Kościuszko spędził w Szwajcarii w miejscowości Sulur. Zapadł tam na ciężką chorobę, w wyniku której po okresie dwóch tygodni umarł. Zmarł 15 października 1817 roku w wieku 71 lat. Po jego śmierci zwłoki przetransportowano na Wawel.

17 MIEJSCA UPAMIĘTNIAJĄCE TADEUSZA KOŚCIUSZKO

18 KOŚCIUSZKO NA WAWELU

19 JAWORZNO  Obelisk ku czci Tadeusza Kościuszki, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Znajduje się w dzielnicy Szczakowa przy ul. Kościuszki.

20 POMNIK TADEUSZA KOŚCIUSZKI ZNAJDUJE SIĘ NA RYNKU W RZESZOWIE

21 POMNIK KOŚCIUSZKI NA PLACU ŻELAZNEJ BRAMY

22 POMNIK TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SANOKU

23 POMNIK TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADZYMINIE

24 NOWY RYNEK W WARSZAWIE

25 NA JEGO CZEŚĆ USYPANO W LATACH 1820-1823 KOPIEC KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE

26  Wyspa Kościuszki na Alasce

27 Góra Kościuszki Góra Kościuszki- najwyższy szczyt w Australii (2228 m n.p.m.)

28 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.

29 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ WYKONANIE UCZNIOWIE KLASY II A: DARIA GRABOWSKA ALEKSANDRA SOŁTYSIK JUSTYNA OWCARZ KAROLINA PANTAK MICHAŁ GĘBKA WOJCIECH BIELAK RAFAŁ RADOSZ


Pobierz ppt "„TADEUSZ KOŚCIUSZKO W ŚWIECIE”. TADEUSZ KOŚCIUSZKO Polski i amerykański generał, inżynier Fortyfikator, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google