Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 W Polsce tuż po zaślubinach w kościele młodzi wraz z gośćmi udają się na wesele. Rodzice witają parę młodą chlebem i solą. Młoda para tańczy swój pierwszy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " W Polsce tuż po zaślubinach w kościele młodzi wraz z gośćmi udają się na wesele. Rodzice witają parę młodą chlebem i solą. Młoda para tańczy swój pierwszy."— Zapis prezentacji:

1

2  W Polsce tuż po zaślubinach w kościele młodzi wraz z gośćmi udają się na wesele. Rodzice witają parę młodą chlebem i solą. Młoda para tańczy swój pierwszy taniec. Wesele trwa do rana.

3

4 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele katolickim. W tym dniu ludzie idą do kościoła z ozdobnymi palmami. Wielu ludzi dekoruje palmy ozdobami z bibuły. Odbywa się również konkurs na najwyższą palmę.

5  W tym dniu ludzie polewają się wodą. Jest to jedno z najpopularniejszych świąt w ciągu roku. Daje ono dużo zabawy i radości.

6

7  Dożynki to święto podczas którego świętuje się bogate zbiory z pól i pracę ludzką w okresie żniw. Dziękuje się wtedy Bogu za siłę do pracy i za dobrą pogodę. Ludzie tworzą na tę okazję korony żniwne zrobione z kwiatów i zbóż.

8  Dzień Niepodległości obchodzony jest 11 listopada. W tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów.

9  Podczas Wigilii rodzina przełamuje się opłatkiem i zasiada do stołu, gdzie serwowanych jest 12 tradycyjnych potraw. Po kolacji rodzina rozdaje prezenty zostawione pod choinką przez Mikołaja. Następnie wszyscy wspólnie śpiewają kolędy. O północy rodziny zbierają się w kościele na Pasterce.

10  Ludzie w Polsce podczas Sylwestra świetnie się bawią. O północy żegnamy stary rok i witamy nowy strzelając fajerwerki i składając sobie życzenia z lampką szampana w ręce. Impreza trwa do rana


Pobierz ppt " W Polsce tuż po zaślubinach w kościele młodzi wraz z gośćmi udają się na wesele. Rodzice witają parę młodą chlebem i solą. Młoda para tańczy swój pierwszy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google