Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O pięknie Wartość: Piękno czynów. Kl. IIIc. Słuchamy utworów Słuchamy arii z opery Serse ombra mai fu – G. Haendela Teraz słuchamy - P. Czajkowskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O pięknie Wartość: Piękno czynów. Kl. IIIc. Słuchamy utworów Słuchamy arii z opery Serse ombra mai fu – G. Haendela Teraz słuchamy - P. Czajkowskiego."— Zapis prezentacji:

1 O pięknie Wartość: Piękno czynów. Kl. IIIc

2 Słuchamy utworów Słuchamy arii z opery Serse ombra mai fu – G. Haendela Teraz słuchamy - P. Czajkowskiego - Jezioro łabędzie Podoba mi się trzeci utwór - L. Armstronga – Basin street blues.

3 Mierzymy piękno kolorami Kolorem czerwonym zaznaczyłem utwór, który podobał mi się najbardziej. Kolorem niebieskim zaznaczamy utwór, który podobał się nam mniej. Kolorem, zielonym zaznaczymy utwór, który podobał się nam najmniej

4 Rozmawiamy o wysłuchanych utworach Piękna nie można zmierzyć, ponieważ dla każdego oznacza co innego. Mi najbardziej podobało się „Jezioro łabędzie”

5 Co jest piękne?

6 Piękno Ile jest piękna na świecie? Co może być piękne? Czy postępowanie człowieka też może być piękne? Czym jest piękno? Podajcie przykłady pięknego postępowania człowieka.

7 Co to jest piękno? Piękny może być obraz w muzeum, albo zdjęcie małego zwierzaczka. Piękne mogą być także nasze czyny np. pomaganie innym.

8 Co napisali o pięknie sławni ludzie „Piękne jest to co podoba się bezinteresownie.” - Immanuel Kant „Piękne jest to co ujrzane zachwyca”. - św. Tomasz z Akwinu „Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze”. - Albert Einstein „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”. - Leonardo da Vinci


Pobierz ppt "O pięknie Wartość: Piękno czynów. Kl. IIIc. Słuchamy utworów Słuchamy arii z opery Serse ombra mai fu – G. Haendela Teraz słuchamy - P. Czajkowskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google