Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek wielkiego serca i wielkiej życiowej mądrości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek wielkiego serca i wielkiej życiowej mądrości."— Zapis prezentacji:

1 człowiek wielkiego serca i wielkiej życiowej mądrości.

2 Kim był Janusz Korczak? Był on : Był on : -lekarzem … - obrońcą praw dziecka … - pedagogiem i wychowawcą dzieci … - pisarzem … - pisał dla dzieci i dorosłych … - był dobrym człowiekiem.

3 Nade wszystko kochał dzieci, Zamieszkał w ich świecie – Wydziedziczonych z miłości, Żebrzące - zbierał z ulicy, Głodne – sprzed wystaw piekarni, Z suteren gruźliczych, Mył, ubierał i karmił, Uczył trudnego uśmiechu. I jak spać w pościeli, Jak patrzeć w oczy, Jak chlebem się dzielić, Uczył A i B z elementarza praw człowieka, Ojciec, nauczyciel, Lekarz.

4 Pragnął, by kierowały się w życiu głównie poczuciem sprawiedliwości, aby postępowały zgodnie z własnym sumieniem. Uczył, że najważniejsze w życiu są zaufanie, szczerość, miłość. Uczył dzieci odpowiedzialności i poczucia obowiązku.

5 Dziecko chce być dobre, Jeżeli nie umie- naucz, Jeżeli nie wie- wytłumacz, Jeżeli nie może- pomóż

6 ,, Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, Nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, Nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.

7 ,, Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.

8 A gdy się wypełniły Jego dni poszedł ten CZŁOWIEK wraz ze swoimi dziećmi pod zielonym sztandarem do obozu w Treblince, gdzie zginął wraz z tymi, których ukochał najbardziej – smutnymi, biednymi, samotnymi dziećmi.

9 Janusz Korczak - to postać, która skupia w sobie najcenniejsze wartości, m.in.: poświęcenie, oddanie, poszanowanie godności ludzkiej, odpowiedzialność za drugiego człowieka i za podejmowaną pracę, patriotyzm, tolerancję, humanitaryzm.

10 Dla bohatera - Doktora Czerwona róża w prezencie, Za Twoje myśli i czyny, Za Twoją miłość w podzięce.


Pobierz ppt "Człowiek wielkiego serca i wielkiej życiowej mądrości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google