Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSTĘPNA WALKA O KLIENTA CZYLI ATAK NA NASZE ZMYSŁY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSTĘPNA WALKA O KLIENTA CZYLI ATAK NA NASZE ZMYSŁY."— Zapis prezentacji:

1 PODSTĘPNA WALKA O KLIENTA CZYLI ATAK NA NASZE ZMYSŁY

2 ZAPACH Najbardziej rozpoznawalny zapach na świecie to.. wanilia Naukowcy ustalili, że rozpylenie go w sklepie z damskimi ubraniami może podwoić sprzedaż.

3 ZAPACH Najlepszą wonią kojarzącą się z dzieciństwem czyli bezpieczeństwem jest… puder dla niemowląt W niektórych sklepach jest rozpylany przez wentylatory. Podobnie zapach melona i skoszonej trawy.

4 ZAPACH Bardzo skutecznym trikiem jest umieszczenie piekarni na początku supermarketu. Zapach świeżych bułeczek kojarzy się z domem, a poza tym sprawia,że klient robi się głodny więc z pewnością kupi dużo jedzenia.

5 WZROK Kupowanie ze względu na prestiżowe logo to oczywistość. Ciekawszy jest wpływ kolorów. Różowy kojarzy się z… luksusem, zmysłowością, kobiecością. Błękit z …. Małżeństwem, dziećmi, płodnością.

6 WZROK Pewien eksperyment wykazał, że 600 kobietom, które dostały do ręki błękitne pudełeczko od Tiffanyego, liczba uderzeń serca wzrosła o 20%. Kształt ma również duże znaczenie. 100 na 100 kobiet postawionych przed wyborem: majonez w słoiczku o szerszym dole i górze a zwężonym w talii czy wąskim na górze a z pękatym dnem – wybrało pierwszy bo kojarzy się ze zgrabnym ciałem.

7 SŁUCH Niemiecka firma Bahlsen zatrudnia w laboratorium specjalistów pracujących nad tym aby ich chipsy i herbatniki miały miłe dla ucha chrupnięcie. Sztaby specjalistów pracują nad tym co dociera do naszych uszu kiedy np. odkręcamy słoik z kawą.

8 SŁUCH Jeśli skojarzenie będzie miłe, szanse na przywiązanie do produktu będą większe. A jaki jest najbardziej rozpoznawalny dźwięk na świecie? Sygnał telefonów NOKIA.


Pobierz ppt "PODSTĘPNA WALKA O KLIENTA CZYLI ATAK NA NASZE ZMYSŁY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google