Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

330 miejscowości 8 państw 3 kontynenty. Siłą Orszaku jest jego jednolitość, niezależnie gdzie się odbywa. Dzięki temu, wydarzenia odbywające się w wielu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "330 miejscowości 8 państw 3 kontynenty. Siłą Orszaku jest jego jednolitość, niezależnie gdzie się odbywa. Dzięki temu, wydarzenia odbywające się w wielu."— Zapis prezentacji:

1 330 miejscowości 8 państw 3 kontynenty

2

3 Siłą Orszaku jest jego jednolitość, niezależnie gdzie się odbywa. Dzięki temu, wydarzenia odbywające się w wielu miejscach oddalonych od siebie o setki, czy tysiące kilometrów, łączą się w jedną całość. Takie same sztandary, korony i śpiewniki, jednolity scenariusz i ubiory identyfikują. Tak nawet najmniejszy przemarsz staje się fragmentem wielkiego wydarzenia. Warszawa Gdańsk

4

5

6 Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, –to Jasełka odgrywane w publicznej przestrzeni, –to treść przekazywana obrazem. Pierwsze skojarzenie Orszaku - to wielobarwne, radosne wydarzenie. Ważne jest zaplanowanie całości przekazu jak i szczegółów, które przyciągają i zapadają w pamięci.

7

8

9 CEL: Stworzenie wyjątkowych Jasełek –atrakcyjnych artystycznie z czytelnym ewangelicznym przesłaniem, które będą czytelne i dotrą do jak największej ilości uczestników.

10 CEL: Stworzenie wyjątkowych Jasełek Radosnego, Rodzinnego wydarzenia integrującego lokalne środowiska

11 CEL: Zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemarszu –przede wszystkim dla dzieci, aktorów, ale i dla osób które przybędą.

12 -mamy pod opieką ponad aktorów, w tym dzieci, - mamy zwierzęta, VIP-ów, - wielotysięczną widownię. - dyabłów i zastępy Aniołów.

13 Przede wszystkim należy pamiętać, że Orszak Trzech Króli jest wydarzeniem rodzinnym i każdy może w nim znaleźć rolę dla siebie.

14

15 Każdy jest zaproszony! Przyjdź, nie będziesz sam! Orszak Trzech Króli przywrócił starą polską tradycję jasełek ulicznych. Radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Orszaki robią ludzie, których nikt do tego nie zmusza, dla ludzi którzy chcą po prostu przyjść, pobyć z sobą, pośpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej aktywności, doskonała sposobność do tego by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo. Fenomen Orszaku polega na tym, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy - wierzący i niewierzący. Po prostu, każdy kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Trzej Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak to moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w świętowaniu, w dawaniu siebie innym. To jest właśnie Święto Epifanii – uwierzyć w narodziny niezwykłego Dzieciątka, ujrzeć nadzieję w blasku betlejemskiej gwiazdy i pójść za nią aby odnaleźć miłość! I to wszystko razem a nie osobno, wspólnie a nie każdy sobie…

16 ORSZAK defilada marsz pochód parada

17 Orszak – dzieło ewangelizacji „Cieszę się, że tylu z was przychodzi w ten sposób do Jezusa, że włączyliście się w tę wspólnotę serc idących do Pana. On daje nam prawdziwą radość, zatem uśmiechnijmy się trochę i niech radość będzie w naszych sercach” Abp Wojciech Polak. „To piękna manifestacja naszej radości” ks. Stanisław Kardynał Dziwisz „Nasza dzisiejsza droga jest drogą narodów ku Chrystusowi” Abp Gądecki, Orszak Trzech Króli dotarł do Betlejem i tak jak oni zatrzymaliśmy się, i ujrzeliśmy. Ujrzeliśmy rodzinę: matkę, dziecko i ojca to właśnie przed nimi i zatrzymali się trzej królowie i uznając, że jest to dziecko Boga i dziecko ludzi, upadli przed nim na kolana i oddali mu pokłon. Abp Henryk Hoser 15 listów biskupów wprowadzało do orszakowych śpiewników „ Jestem głęboko przekonany i wierzę, że ten milion osób, które w różnych miastach Polski zgromadził się ze względu na Jezusa, jest razem z Nim i On jest razem z nimi” –. „To wielkie świadectwo rodzin, które w ten sposób uczestniczą w budowaniu kultury i tożsamości chrześcijańskiej, ale i potrzeba ewangelizacyjnego wyjścia do ludzi, którzy odeszli od Kościoła”. Ks. Kazimierz Kardynał Nycz

18 Ekumeniczny wymiar Orszaku Trzech Króli Katolicy Prawosławni Ewangelicy Unici

19

20

21 W razie próśb, wątpliwości, pytań kontakt: m.brzostek@ckbdobremiasto.pl


Pobierz ppt "330 miejscowości 8 państw 3 kontynenty. Siłą Orszaku jest jego jednolitość, niezależnie gdzie się odbywa. Dzięki temu, wydarzenia odbywające się w wielu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google