Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach WSTI w Katowicach jest specjalistyczną niepaństwową uczelnią zawodową, której misją jest kształcenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach WSTI w Katowicach jest specjalistyczną niepaństwową uczelnią zawodową, której misją jest kształcenie."— Zapis prezentacji:

1

2 Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach WSTI w Katowicach jest specjalistyczną niepaństwową uczelnią zawodową, której misją jest kształcenie inżynierów informatyków zgodnie z najwyższymi standardami edukacyjnymi, według programów dostosowanych do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku europejskiego. Powstanie WSTI jest efektem syntezy 12 lat doświadczeń Studium Informatycznego i Szkoły NOVUM, które rozpoczęły działalność w 1993 roku oraz Ośrodka Szkolenia Informatycznego DEMO (1991).

3 WSTI – szkoła inżynierów Uczelnia prowadzi zajęcia na kierunku Informatyka. Nauka trwa 7 semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera informatyki. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Rekrutacja odbywa się dwa razy w roku (od maja na semestr zimowy i od grudnia na semestr letni). Studenci i absolwenci WSTI posiadają uprawnienia studentów i absolwentów uczelni państwowych. Absolwenci WSTI mają możliwość kontynuowania studiów na uzupełniających studiach magisterskich. Uczelnia wydaje studentom następujące dokumenty: legitymację studencką, indeks oraz odpowiednie zaświadczenie uprawniające do odroczenia służby wojskowej. Od kandydatów wymagana jest podstawowa wiedza informatyczna - program nauczania nie obejmuje podstaw obsługi komputera, Internetu oraz pakietów biurowych. Oferujemy dodatkowe kursy uzupełniające na preferencyjnych warunkach.

4 Jest kilka powodów, dla których warto rozpocząć studia w WSTI: Oferuje przemyślany, ciekawy i dostosowany do realiów rynku program nauczania. Autorzy opracowania śledzą ustawicznie rynek pracy. Program będzie podlegał częstym modyfikacjom. Przedmioty informatyczne stanowią 69% godzin zajęć (72% w trybie zaocznym). Wykłady to 35% godzin zajęć (34 % w trybie zaocznym), reszta to praktyczne ćwiczenia i laboratoria komputerowe. Posiadamy kadrę naukową zweryfikowaną przez 3500 absolwentów, którzy pobierali nauki w dziedzinie informatyki i grafiki komputerowej w ramach szkół informatycznych działających przed powstaniem WSTI. Ścisła specjalizacja szkoły w zakresie informatyki, technologii internetowych i grafiki komputerowej poparta ponad 10-letnim doświadczeniem daje gwarancję, że znajdziesz u nas to, czego szukasz - solidną dawkę najnowszej wiedzy informatycznej.

5 Lokalizacja Szkoły WSTI znajduje się w nowoczesnym, klimatyzowanym budynku o doskonałej lokalizacji w ścisłym centrum Katowic, przy fragmencie ulicy o niewielkim natężeniu ruchu, na granicy strefy bezpłatnego parkowania. Położenie uczelni umożliwia łatwy dojazd samochodem, wygodne połączenia autobusowe, tramwajowe oraz kolejowe. WSTI znajduje się: 230m od dworca PKS, 340m od przystanków autobusowych przy ul. Piotra Skargi (EMPiK), 550m od dworca PKP, 680m od Rynku w Katowicach. Na terenie budynku znajdują się: stołówka, restauracja, powierzchnie wypoczynkowe wraz z wewnętrznym atrium (mini ogród), poczta, kiosk i przychodnia lekarska.

6 Sale wykładowe WSTI wyposażona jest w dziewięć nowoczesnych laboratoriów komputerowych podłączonych do szybkiego Internetu łączem 3Mb/s. Teren uczelni objęty jest także bezprzewodowym dostępem do Internetu dla wszystkich studentów realizowanym za pomocą bezprzewodowej technologii Wi-Fi oraz cyfrowym monitoringiem z wykorzystaniem kilkudziesięciu kamer. Studenci mogą komunikować się z uczelnią poprzez internetową dedykowaną platformę informacyjną. Każdy student WSTI posiada własną kartę magnetyczną identyfikującą go na terenie budynku.

7 Stypendia Ponad 15% studentów WSTI w roku akademickim 2005/06 otrzymało stypendia. Naukowe - wyróżniający się Studenci osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymują stypendia naukowe. Socjalne i zapomogi - o stypendium socjalne mogą się starać wszyscy studenci WSTI bez względu na wiek, kierunek i tryb nauki, będący w trudnej sytuacji materialnej. W szczególnych sytuacjach losowych, związanych z przejściowym pogorszeniem sytuacji materialnej, student, któremu nie przysługuje stypendium socjalne może się starać o przyznanie jednorazowej zapomogi. Stypendia On-line fundowane przez uczelnię - w okresie trwania promocji kandydaci do WSTI mogą skorzystać z dodatkowych stypendiów fundowanych przez uczelnię w ramach akcji internetowych Stypedium On-line. Szczegółowy opis zawarty jest na stronie internetowej szkoły.

8 Praktyki W ramach cyklu kształcenia każdy student WSTI uczestniczy w praktykach zawodowych. Nasza uczelnia stwarza możliwość pełniejszego przygotowania się do zawodu współpracując czołowymi przedsiębiorstwami takimi jak: Vatenfall – Katowice, Poczta Polska, Filharmonia Śląska w Katowicach, TP S.A. Katowice, Coig S.A. Katowice, Bytomska Spółka Informatyczna – Bytom, Katowicki Holding Węglowy S.A., PKP Informatyka Sosnowiec.

9 Charakterystyka absolwenta (studia inżynierskie) Informatyka + technologie internetowe + programowanie w środowisku Internetu + bazy danych + sztuczna inteligencja + grafika = WSTI Absolwent WSTI w trakcie całego cyklu zapozna się z następującymi zagadnieniami: Podstawy teoretyczne o charakterze uniwersalnym w zakresie dziedzin pokrewnych w stosunku do informatyki; Wiedza w zakresie technologii internetowych (zagadnienia sieciowe, serwery oraz ich usługi, programowanie w środowisku Internetu); Wiedza z zakresu baz danych ze szczególnym uwzględnieniem środowiska Internetu; Wiedza z zakresu grafiki komputerowej; Wiedza umożliwiająca budowę systemów multimedialnych przetwarzających i prezentujących informację różnych formatów i typów na platformie rozwiązań internetowych.

10 Koncepcja kształcenia zawodowego Koncepcja nauczania zakłada wykształcenie informatyków, którzy będą przygotowani do pracy na następujących stanowiskach: projektant sieci LAN/WAN; administrator sieci LAN/WAN; programista; projektant programista; projektant i programista baz danych; analityk systemowy; grafik komputerowy.

11 Studia podyplomowe Stanowią dodatkową ofertę edukacyjną dla wszystkich, którzy posiadają już wykształcenie wyższe i zawodowo zajmują się nowymi technologiami lub pragną poszerzać swoje zainteresowania informatyczne. E-biznes i internetowe kampanie reklamowe; Komputerowa grafika wydawnicza i reklamowa; Animacja 3D i cyfrowe wideo w grafice reklamowej; Budowa multimedialnych serwisów internetowych; Technologie internetowe i sieci komputerowe; Programowanie w środowisku Internetu; GIS - Systemy informacji geograficznej. Nauka trwa dwa semestry. Wśród naszych propozycji można znaleźć następujące kierunki:

12 Działania promocyjne WSTI Dział promocji WSTI bierze czynny udział we wszelkich imprezach umożliwiających przedstawienie oferty uczelni młodzieży szkół średnich. Podczas ubiegłorocznych targów „Edukacja 2006” WSTI przeprowadziła Wielki Turniej Szkół HALF-LIFE 2 COUNTER-STRIKE. Również w roku 2007 zapraszamy do katowickiego Spodka. Atrakcji nie zabraknie

13 WSTI organizuje 2 razy do roku INFOSTRADĘ - cykl otwartych wykładów poświęconych fascynującym zagadnieniom współczesnej informatyki. Najciekawsze tematy jakie zostały zaprezentowane to: Techniki jazdy rajdowej na symulatorze Richard Burns Rally. Studiowanie informatyki (i nie tylko) w USA i Unii Europejskiej. Projektowanie sklepów internetowych, Formuła na sukces Kubicy: Oprogramowanie tuningowe silników samochodowych, Nanotechnologie w informatyce, Informatyczne zawody przyszłości, Odzyskiwanie danych, w których istnienie już nikt nie wierzy, Pozycjonowanie serwisów internetowych, Programowanie telefonów komórkowych w Javie.

14 MSDN Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach zapewnia studentom i pracownikom dydaktycznym w ramach Programu MSDN AA (Microsoft Developer Network Academic Alliance) bezpłatny dostęp do najnowszego oprogramowania firmy Microsoft. Dodatkowe szkolenia Studenci WSTI mogą na preferencyjnych warunkach korzystać ze szkoleń komputerowych oferowanych przez założyciela uczelni Ośrodek Szkolenia Informatycznego DEMO http://www.demo.pl/_kursy/ http://www.demo.pl/_kursy/

15 Zapraszamy na stronę naszej uczelni www.wsti.pl Zapraszamy na stronę internetową szkoły, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat szkoły, aktualnych promocji, wydarzeń z życia szkoły, formularze rekrutacyjne. Na stronie publikujemy również analizy dotyczące zapotrzebowania na informatyków, zarobków informatyków, internetowych zawodach przyszłości, edukacji w Unii Europejskiej.

16 Rekrutacja i opłaty WSTI organizuje nabór na studia na kierunek informatyka 2 razy w roku: od maja na semestr zimowy i od grudnia na semestr letni. Wymagane wykształcenie: średnie z egzaminem maturalnym. Punkt rekrutacyjny: Katowice Mickiewicza 29 III p., wieża B) czynny: poniedziałek – piątek: 9.00 - 17.00, środa – nieczynny, sobota – niedziela: 9.00 - 15.30. Tryb stacjonarny: opłata semestralna 1 750 zł lub rata miesięczna 410 zł Tryb niestacjonarny (zaoczny): opłata semestralna 1 500 zł lub rata miesięczna 351 zł. Tryb niestacjonarny (popołudniowo-zaoczny): opłata semestralna 1 350 zł lub rata miesięczna 316 zł W WSTI można dokonywać opłat czesnego za naukę w dwojaki sposób: w postaci miesięcznych zaliczek, lub jednorazowej wpłaty za cały semestr.

17 MATURA I CO DALEJ? UWAGA MATURZYSTO!!! Jeśli chcesz, aby w Twojej szkole odbył się cykl bezpłatnych wykładów, po zakończeniu których otrzymasz multimedialny przewodnik będący swego rodzaju wyprawką maturzysty - ZAPROŚ NAS DO WASZEJ SZKOŁY! Dlaczego warto wziąć udział w projekcie? aby dokonać właściwego wyboru kierunku studiów, aby efektywnie wykorzystać czas studiów, aby umieć się bawić i zdobywać doświadczenie podczas studiów, aby z podniesioną głową i szerokim uśmiechem wchodzić na rozmowę kwalifikacyjną, aby w jednaj ręce trzymać dyplom ukończenia studiów a w drugiej umowę o pracę.

18 Jeśli zadajesz sobie pytanie "Matura i co dalej?" - odpowiedź uzyskasz uczestnicząc w naszych multimedialnych warsztatach.

19 Jeżeli Twoją pasją jest informatyka to...... zapraszamy do WSTI ! Tylko tutaj poznasz pełne spektrum specjalistycznych programów, a zajęcia poprowadzi profesjonalna akademicka kadra.

20 Cykl Edukacyjnych wykładów nie tylko dla pasjonatów.... Obok serii specjalistycznych wykładów tworzymy społeczność internetową wokół zagadnień z dziedziny nowych technologii i ciekawostek ze świata szeroko pojętej wiedzy cyber sieci.

21 Targi Edukacja 2006 w Spodku – byliśmy nr 1 Nie tylko dlatego, że nasze stoisko oznaczono 1.

22 Targi Edukacja 2006 w Spodku – byliśmy nr 1 Nie tylko dlatego, że nasze stoisko oznaczono 1.

23 Wielki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Half-Life 2 CS: Source

24 Każdy z odwiedzających nasze stoisko w Spodku mógł spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych

25 Nasze stoisko na Targach Edukacja przykuwało wzrok Nowocześnie i z fantazją zachęcaliśmy do zapoznania się z ofertą naszej uczelni.

26 Podczas Targów Edukacja urządziliśmy także pokaz mody studenckiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

27 Spotkanie integracyjne studentów WSTI uświetnił występ trio jazzowego Ścierański, Raduli i Luty.

28 Cykl pokazów edukacyjnych czyli INFOSTRADA prezentuje nowe spojrzenie na technologie w przyjaznej dla słuchacza formie.

29

30 Eliminacje programu IDOL - edycja Katowice. Nasi studenci redagowali fotogazetę on-line z relacją z tej ogólnopolskiej imprezy

31

32 Inauguracja roku akademickiego 2006/2007. Przed naszymi studentami nowe wyzwania i cele.

33 Podczas inauguracja roku wręczono nagrody uznania i dyplomy dla naszych najwybitniejszych studentów.

34 Nowoczesna klimatyzowana siedziba WSTI znajduje się w ścisłym centrum Katowic. WSTI w Katowicach

35 Siedziba WSTI

36 Nowoczesne sale wykładowe dla studentów WSTI

37

38

39

40 Na terenie budynku znajdują się powierzchnie wypoczynkowe oraz stołówka. Co możemy jeszcze zaoferować naszym studentom?

41

42 ZAPRASZAMY Katowice Mickiewicza 29 III p., wieża B Współrzędne GPS: N 50°15.803', E 019°00.813' Telefon: 032 207 30 70/80 GG rekrutacja: 1614302 SKYPE info_wsti www.wsti.pl info@wsti.pl


Pobierz ppt "Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach WSTI w Katowicach jest specjalistyczną niepaństwową uczelnią zawodową, której misją jest kształcenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google