Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

2 Co to są Światowe Dni Młodzieży
Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się. Natomiast w pozostałych latach, w Niedzielę Palmową organizowane są Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami.

3 POCZĄTKI Marzec 1985r. Do tej pory odbyło się 13 Światowych Dni Młodzieży Miasta organizujące: Rzym (Włochy), Buenos Aires (Argentyna), Santiago de Compostela (Hiszpania – północny zachód), Częstochowa (Polska), Denver (USA), Manila (Filipiny), Paryż (Francja), znowu Rzym (Włochy), Toronto (Kanada), Kolonia (Niemcy), Sydney (Australia), Madryt (Hiszpania) ,Rio de Janeiro (Brazylia)

4

5 Tą datę uznaje się za dzień ustanowienia ŚDM. Wtedy właśnie Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe

6 Pomysłodawca ŚDM Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem ŚDM był Jan Paweł II. Pierwsze spotkania, „na próbę” odbyły się w Rzymie: w 1984 r. w ramach obchodów Jubileuszu Odkupienia i w 1985 r. w ramach obchodu Roku Młodzieży, ogłoszonego przez ONZ.

7 ŚDM 2016r. 31. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 lipca – 31 lipca 2016 w Krakowie. Informację podał papież Franciszek podczas mszy kończącej 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro

8 CIEKAWOSTKI Największe dotychczasowe spotkanie odbyło się w Manili na Filipinach (1995 r.), gdzie wzięło udział ponad 4 miliony młodych. Hasłem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie: “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)

9 W 1984 roku na placu św. Piotra w Watykanie, podczas obchodów Jubileuszu Odkupienia, odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży z papieżem Janem Pawłem II. Przyjechało na nie około 300 tys. osób. Ojciec Święty wręczył wtedy młodzieży krzyż i powiedział: "ponieście ten krzyż przez wszystkie kontynenty świata”. Krzyż ten znany jest dziś jako Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

10 IKONA MATKI BOŻEJ SALUS POPULI ROMANI

11 SYMBOLE Każde spotkanie ma swoje symbole: niezmienne Krzyż ŚDM
Ikona Matki Bożej Salus Popul Romani każdego roku inne: Hasło Hymn Logo

12 Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi.” Bł. Jan Paweł II

13 KONIEC Dziękujemy ze obejrzenie :D Prezentację wykonali :Julia Kostrzyńska i Filip Orzałkiewicz


Pobierz ppt "ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google