Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorki: Monika Lipa Magdalena Szymańska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorki: Monika Lipa Magdalena Szymańska"— Zapis prezentacji:

1 Autorki: Monika Lipa Magdalena Szymańska
Jan Paweł II - Wielki Polak Autorki: Monika Lipa Magdalena Szymańska

2 Krótki życiorys Ojca Świętego
Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach. Był pierwszym Polskim papieżem. Szczególną miłością darzył dzieci i młodzież. Jego ulubioną pieśnią była ,,Barka”, którą ludzie śpiewali w 2005r., gdy odchodził.

3 Dzieciństwo Ojca Świętego
W dzieciństwie nazywano go najczęściej zdrobnieniem imienia – Lolek. Był chłopcem bardzo utalentowanym i kochał sport. Regularnie grał w piłkę nożną oraz jeździł na nartach. Bardzo ważnym elementem życia Karola były wycieczki krajoznawcze, a także spacery po okolicy Wadowic. W większości wycieczek towarzyszył mu ojciec. Rodzina Wojtyłów żyła skromnie. Jedynym źródłem utrzymania była pensja ojca – wojskowego urzędnika w Powiatowej Komendzie Uzupełnień w stopniu porucznika. Matka pracowała dorywczo jako szwaczka. Edmund, brat Karola, po ukończeniu gimnazjum w Wadowicach studiował medycynę w Krakowie. Jego matka zmarła gdy Lolek miał 9 lat.

4 Zamach na Ojca Świętego
Był 13. maja 1981 roku, ok. godziny 17. Jan Paweł II, jak co dzień, brał udział w nabożeństwie na Placu św. Piotra w Rzymie. Ze swojego papa-mobile pozdrawiał wyciągających do niego ręce pielgrzymów. Wystarczyła minuta, by zgromadzony tłum zamarł z przerażenia... 2 strzały przeraziły wszystkich modlących się i oczekujących błogosławieństwa. Pierwsza kula trafiła Ojca Św. w brzuch i raniła stojącą obok Niego Amerykankę- Ann Odre, natomiast druga uszkodziła łokieć Papieża i raniła kobietę z Jamajki- Rosę Hall. Bezwładnego Ojca Św. podtrzymał biskup Stanisław Dziwisz.

5 Pielgrzymki Jan Paweł II do Polski
Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Najbardziej zapamiętane przez naród wołanie Ojca Świętego na Placu Zwycięstwa w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.”

6 Ojciec Święty do dzieci
Jan Paweł II był miłośnikiem dzieci i młodzieży. Odbywał wiele pielgrzymek, aby spotkać się z dziećmi. Dzieci kochał najbardziej i spędzał z nimi najwięcej czasu.

7 Śmierć Jana Pawła II Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005r o godz.21:37. Dla milionów ludzi była to wstrząsająca wiadomość, a w szczególności dla Polaków. Bardzo dużo ludzi modliło się za duszę Jana Pawła II w Watykanie.


Pobierz ppt "Autorki: Monika Lipa Magdalena Szymańska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google