Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W czwartek 27.10.11 w klasie 1e odbyła się lekcja wychowawcza na temat Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali informacje na temat życia polskiego papieża.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W czwartek 27.10.11 w klasie 1e odbyła się lekcja wychowawcza na temat Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali informacje na temat życia polskiego papieża."— Zapis prezentacji:

1

2 W czwartek 27.10.11 w klasie 1e odbyła się lekcja wychowawcza na temat Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali informacje na temat życia polskiego papieża.

3 Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. Syn Karola i Emilii kochał sport. Jego pasją był teatr, piłka nożna i górskie wycieczki. Lolek bo tak go nazywali miał też brata Edmunda. Karol był poetą, aktorem i filozofem.

4 Żaden inny biskup Rzymu nie poświęcił tyle uwagi zagadnieniom sportowym co Jan Paweł II. Jego słowa wygłoszone podczas Jubileuszu Sportowców były zarówno podsumowaniem roli sportu w mijającym stuleciu, jak i przesłaniem dla sportowców całego świata.

5 14 maja 1938 Karol Wojtyła zakończył naukę w gimnazjum otrzymując świadectwo maturalne z oceną celującą. Karol Wojtyła wybrał studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia rozpoczął w październiku 1938 roku.

6 Jan Paweł II został wybrany na papieża 16 października 1978 r. Był pierwszym papieżem z Polski, a także pierwszym biskupem Rzymu, niebędącym Włochem. Jako biskup przyjął hasło przewodnie swej posługi, które brzmiało: Totus Tuus (łac. Cały Twój). Kierował je do Matki Chrystusa.

7 Papież dociera do milionów wiernych ze słowem Bożym, pocieszeniem, troską o sprawiedliwość, wolą niesienia pomocy duchowej ludziom wszystkich ras, wyznań, albowiem wszyscy są dziećmi Bożymi. Zmartwionych pociesza, błądzącym pokazuje drogę, wątpiących wspiera radą.

8

9


Pobierz ppt "W czwartek 27.10.11 w klasie 1e odbyła się lekcja wychowawcza na temat Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali informacje na temat życia polskiego papieża."

Podobne prezentacje


Reklamy Google