Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Mój Idol.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Mój Idol."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II Mój Idol

2 W czwartek w klasie 1e odbyła się lekcja wychowawcza na temat Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali informacje na temat życia polskiego papieża.

3 Jan Paweł II Karol Wojtyła urodził się 18 maja r. Syn Karola i Emilii kochał sport. Jego pasją był teatr, piłka nożna i górskie wycieczki. „Lolek” bo tak go nazywali miał też brata Edmunda . Karol był poetą, aktorem i filozofem.

4 Sport w życiu Papieża Żaden inny biskup Rzymu nie poświęcił tyle uwagi zagadnieniom sportowym co Jan Paweł II. Jego słowa wygłoszone podczas Jubileuszu Sportowców były zarówno podsumowaniem roli sportu w mijającym stuleciu, jak i przesłaniem dla sportowców całego świata.

5 Nauka 14 maja 1938 Karol Wojtyła zakończył naukę w gimnazjum otrzymując świadectwo maturalne z oceną celującą. Karol Wojtyła wybrał studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia rozpoczął w październiku roku.

6 Wybór na Papieża Jan Paweł II został wybrany na papieża 16 października 1978 r. Był pierwszym papieżem z Polski, a także pierwszym biskupem Rzymu, niebędącym Włochem. Jako biskup przyjął hasło przewodnie swej posługi, które brzmiało: Totus Tuus (łac. Cały Twój). Kierował je do Matki Chrystusa.

7 Podróże Papieskie Papież dociera do milionów wiernych ze słowem Bożym, pocieszeniem, troską o sprawiedliwość, wolą niesienia pomocy duchowej ludziom wszystkich ras, wyznań, albowiem wszyscy są dziećmi Bożymi. Zmartwionych pociesza, błądzącym pokazuje drogę, wątpiących wspiera radą .

8 Zdjęcia

9 KONIEC


Pobierz ppt "Jan Paweł II Mój Idol."

Podobne prezentacje


Reklamy Google