Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Radpol SA jest jedynym polskim producentem rur termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Radpol SA jest jedynym polskim producentem rur termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie"— Zapis prezentacji:

1

2 Radpol SA jest jedynym polskim producentem rur termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie
Spółka posiada jedyny przemysłowy akcelerator elektronowy (moc 2 MeV) wykorzystujący technologię sieciowania radiacyjnego Radpol SA posiada 50-70% udziału w krajowym rynku oferowanych przez siebie wyrobów termokurczliwych

3

4 RADPOL SA specjalizuje się w produkcji wyrobów z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych przystosowanych do obróbki sieciowania radiacyjnego.

5 Pozostałe obszary działalności RADPOL SA to produkcja osprzętu z wykorzystaniem materiałów termokurczliwych, osprzętu kablowego wraz z szerokim asortymentem wyrobów towarzyszących.

6 Odbiorcy produktów i usług Radpol SA:
Energetyka zawodowa - elektrownie i rejony energetyczne (osprzęt kablowy, rury termokurczliwe grubościenne i pogrubione), Budownictwo - firmy montażowo-wykonawcze (osprzęt kablowy, rury termokurczliwe cienkościenne, grubościenne, pogrubione, przewody i linki elektryczne), Producenci artykułów gospodarstwa domowego (osprzęt kablowy, rury termokurczliwe cienkościenne, grubościenne, pogrubione, przewody i linki elektryczne), Ciepłownictwo (osprzęt termokurczliwy na rury preizolowane), Przemysł samochodowy (osprzęt kablowy, rury termokurczliwe cienkościenne, przewody i linki elektryczne), Telekomunikacja (rury termokurczliwe grubościenne, pogrubione).

7 „Pamięć kształtu” to jedna z najciekawszych cech usieciowanego polietylenu (termokurczu). Element termokurczliwy może być dowolnie odkształcany, jednak po podgrzaniu samoczynnie powraca do pierwotnego kształtu. Najczęściej korzysta się z tej cechy w czasie odtwarzania izolacji.

8

9 Najważniejsze grupy produktów Radpol SA:
Rury i osprzęt termokurczliwy (wykonane z uszlachetnionego polietylenu), Osprzęt kablowy, Przewody i linki elektryczne.

10 (wykonane z uszlachetnionego polietylenu):
RURY I OSPRZĘT TERMOKURCZLIWY (wykonane z uszlachetnionego polietylenu): Rury termokurczliwe cienkościenne (RC), Rury termokurczliwe pogrubione (RP) i rury termokurczliwe grubościenne (RG), Zestawy do montażu muf i głowic kablowych niskonapięciowych (NN) do 1kV i średnionapięciowych (ŚN) powyżej 1kV, Kształtki termokurczliwe: kapturki, palczatki, płaty itp., Osprzęt termokurczliwy dla ciepłownictwa.

11

12 PRZEWODY I LINKI ELEKTRYCZNE
OSPRZĘT KABLOWY 1. Produkty z metali kolorowych (aluminium i miedzi): Złączki i końcówki kablowe – przeznaczone do łączenia zakańczania kabli i przewodów 2. Produkty z tworzyw sztucznych (polietylen, polipropylen, poliamid): Uchwyty i zaciski kablowe, dławnice kablowe – przeznaczone do mocowania i uszczelniania wyprowadzeń przewodów mieszkaniowych i kabli elektroenergetycznych PRZEWODY I LINKI ELEKTRYCZNE Wyroby wykonywane z miedzi i PCV (przewody giętkie o żyłach wielodrutowych typu: OMY, OMYp, OWY, LgY)

13 Struktura własnościowa Radpol SA
Grzegorz J. Bielowicki; 15,24% Marcin Wysocki; 15,24% Tar Heel Capital R, LLC; 69,52%

14 Radpol SA osiąga stabilnie rosnące przychody, w ostatnim roku na poziomie prawie 19 mln zł. Udział przychodów z termokurczu w przychodach ogółem wzrósł z 43,76% w 2001 roku do 47,39% w 2003 roku.

15 Zysk netto spółki Radpol systematycznie rośnie i w 2003 r
Zysk netto spółki Radpol systematycznie rośnie i w 2003 r. wyniósł 2,975 mln zł, co oznacza wzrost o 210% w stosunku do 2001 r. W poprzednich latach zysk netto spółki wzrastał rokrocznie o: 115,7% w 2002 r. i 43,5% w 2003 r.

16 Plany inwestycyjne Radpol SA:
Zakup i uruchomienie drugiego akceleratora elektronowego o większej niż dotychczas mocy wraz z urządzeniami towarzyszącymi. 2. Sfinansowanie badań i rozwoju nowych produktów w celu: zwiększenia produkcji wyrobów dla segmentu obsługiwanego dotychczas w małym zakresie (mufy i głowice kablowe średniego napięcia dla energetyki), rozszerzenia oferty elementów izolacyjnych wykorzystywanych przy budowie sieci ciepłowniczych z rur preizolowanych, uruchomienia oferty produktów izolujących wykorzystywanych przy budowie sieci gazowniczych, uruchomienia produkcji przewodów sieciowanych wiązką elektronów. 3. Rozwój sieci handlowej i wzmocnienie działu marketingu.

17 Plany rozwojowe Radpol SA
Zwiększenie sprzedaży wyrobów termokurczliwych przez sieć przedstawicieli krajowych, Zwiększenie sprzedaży eksportowej, Uruchomienie sprzedaży nowych produktów termokurczliwych, Wejście na nowe segmenty rynku, dotychczas nieobsługiwane (gazownictwo, kopalnie węgla brunatnego i miedziowego, motoryzacja i elektronika), Uruchomienie programu świadczenia usług sieciowania, Rozpoczęcie sieciowania przewodów elektrycznych w celu poprawy ich parametrów pracy, Uruchomienie nowych asortymentów osprzętu kablowego dla energetyki średnich napięć.

18

19 Radpol zamierza osiągnąć na rynku krajowym do 2006 roku:
20% udziału w rynku średnich napięć (szacowana wielkość rynku w 2006 r. – ponad 20 mln zł*), 40% udziału w rynku specjalistycznych sieciowanych przewodów elektrycznych wykorzystywanych w produkcji wiązek zasilających (szacowana wielkość rynku w 2006r. – ponad 10 mln zł*), 35% udziału w rynku usługowego sieciowania rur do ciepłej i zimnej wody dla polskich producentów tego typu rur (szacowana wielkość rynku w 2006 r. – 10 mln zł*), 20% udziału w rynku wyrobów termokurczliwych dla ciepłownictwa (szacowana wielkość rynku w 2006 r. – 5 mln zł*). *wg szacunków Zarządu Radpol SA


Pobierz ppt "Radpol SA jest jedynym polskim producentem rur termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google