Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BLISKĄ I DALEKĄ. Komunikacja to proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Ludzie od zawsze odczuwali potrzebę komunikowania się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BLISKĄ I DALEKĄ. Komunikacja to proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Ludzie od zawsze odczuwali potrzebę komunikowania się."— Zapis prezentacji:

1 BLISKĄ I DALEKĄ

2 Komunikacja to proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Ludzie od zawsze odczuwali potrzebę komunikowania się ze sobą. Porozumiewają się ze sobą na różne sposoby.

3 LUDZIE PIERWOTNI Teraz głównym sposobem porozumiewania się między ludźmi jest rozmowa. Niestety, nasi przodkowie nie potrafili mówić. Nauczyli się oni porozumiewać ze sobą za pomocą gestów, mimiki twarzy, rysowanie obrazków, wydawanie przez siebie dźwięków.

4 NARODZINY MOWY Ciężko jest określi gdzie, tak naprawdę narodził się język mówiony. Jak donosi tygodnik „Science”, ludzki język narodził się w Afryce. Stamtąd rozprzestrzeniał się na cały świat podlegał ewolucji wraz z migrującymi ludźmi.

5 Aby usprawnić swoją komunikację, ludzie nauczyli się mówić. Niestety przekaz ustny nie sprawdził się, gdyż pamięć ludzka jest zawodna, był to przekaz niedoskonały i często zniekształcany oraz na świecie było zbyt wiele języków i nie był zrozumiały dla szerszej grupy odbiorców.

6 Następnym krokiem było wynalezienie pisma. Wtedy przesyłanie wiadomości było znacznie łatwiejsze, ponieważ można było zapisywać je pierw na tabliczkach, a później na papierze. Ryzyko zniekształcenia wiadomości zostało wyeliminowane. Miało to swoje minusy, ponieważ Egipcjanie nie zdawali sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo równowagi w przyrodzie niosło wycinanie olbrzymich połaci papirusu.

7 W XIX wieku wynalezieniono elektryczność. Zaczęto ją wykorzystywać również do komunikacji. Samuel Morse zbudował telegraf, Antonio Meucci wynalazł telefon, Guglielmo Marconi – radio. Te wynalazki znacznie ułatwiły kunikowanie się na dalsze doległości.

8 Kolejnym przełomowym wynalazkiem była telewizja. Pierwsza transmisja telewizyjna odbyła się 27 styczna 1928 roku w z Londynu do Nowego Jorku. Jednak prawdziwą popularność zdobyła po II wojnie światowej. Był to sposób na bardzo szybki przekaz informacji.

9 Komputer to maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapiać w formie ciągu cyfr lub sygnału ciągłego. Nie da się dokładnie przypisać tego, kto wynalazł komputer. Znaczący w tej dziedzinie był wynalazek założyciela firmy IBM – Hermana Holleritha.

10 Komputer to jednak było za mało. Następnym krokiem w drodze do łatwiejszej komunikacji na odległość był Internet, w Polsce oficjalnie dostępny od 20 grudnia 1991 roku. Jest ogólnoświatowa sieć komputerowa, zwana również jako sieć sieci. Jego początki wiążą się z powstaniem sieci rozległej ARPANET i sięgają końca lat 60 XX wieku.

11 W dzisiejszych czasach komunikowanie się jest bardzo łatwe choćby dzięki Internetowi, który ciągle jest udoskonalany. Również telefony komórkowe odgrywają tutaj ważną rolę, ponieważ możemy je mieć zawsze przy sobie, a w najnowszych smartphonach jest też dostęp do Internetu. Komunikacja ciągle się rozwija i myślę, że za parę lat będziemy się mogli komunikować jeszcze łatwiej.


Pobierz ppt "BLISKĄ I DALEKĄ. Komunikacja to proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Ludzie od zawsze odczuwali potrzebę komunikowania się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google