Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internetowe surfowanie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internetowe surfowanie"— Zapis prezentacji:

1 Internetowe surfowanie
World Wide Web

2 Co to jest WWW World-Wide Web to „światowa pajęczyna", a jeszcze dokładniej „pajęczyna rozciągająca się na cały świat", która została wynaleziona przez Tima Bernersa-Lee. Podstawową cechą World-Wide Web, która odróżnia tę usługę od innych usług internetu, jest możliwość logicznego łączenia udostępnianych za jej pomocą dokumentów pomiędzy sobą. W ten sposób czytelnik może swobodnie poruszać się pomiędzy udostępnionymi dokumentami. Informacje udostępniane za pomocą WWW mają postać dokumentów hipertekstowych, a więc takich, które oprócz bezpośrednio niesionej treści umożliwiają odwołanie się do innych obiektów w Sieci.

3 Jak działa WWW Podobnie jak wiele innych usług sieciowych WWW wykorzystuje model klient-serwer. Internet

4 Co to znaczy, że WWW jest oparte na modelu klient-serwer
Użytkownik, który chce korzystać z usługi WWW, musi dysponować oprogramowaniem (klient), za pomocą którego można sterować pracą zdalnego serwera. Program typu klient do obsługi WWW (przeglądania stron WWW) to tzw. „przeglądarka WWW”

5 Co to znaczy, że WWW jest oparte na modelu klient-serwer
Serwer, na którym znajduje się strona WWW. Internet Komputer na którym zainstalowana jest przeglądarka WWW (oprogramowanie typu klient).

6 Przeglądarka internetowa
Na podstawie wpisanego przez użytkownika adresu (URL-a) przeglądarka zgodnie z wykorzystywanym przez WWW protokołem HTTP formułuje żądanie przysłania wybranej strony (lub innego pliku).

7 Protokół HTTP (HyperTextTransferProtocol)
Protokół HTTP służy do zdalnego sterowania pracą serwera. HTTP jest to specyficzny język, za pomocą którego wydajemy serwerowi odpowiednie polecenia, wykorzystując do tego celu sieć. Można powiedzieć, że przy pomocy HTTP przeglądarka rozmawia z serwerem WWW.

8 Adresowanie w sieci (URL)
Nazwa protokołu. Adres serwera na którym znajduje się strona WWW. Folder, w który znajdują się dokumenty tworzące witrynę Dokument html.


Pobierz ppt "Internetowe surfowanie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google