Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko w szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego w Suderwie Prezentację wykonali uczniowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko w szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego w Suderwie Prezentację wykonali uczniowie."— Zapis prezentacji:

1 Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko w szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego w Suderwie Prezentację wykonali uczniowie 9 klasy: Daniel Kardis, Albert Sudujka, Marek Griszko. Pod opieką s. Jordany Jolanty Steckiewicz, MSF

2 Pragnę, aby cały świat poznał miłosierdzie moje (Dz. 687) PONIEWAŻ...

3 Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do Miłosierdzia Mojego (Dz. 300).

4 Jesteś sekretarką mojego miłosierdzia... (Dz. 1605) "Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z moim miłosierdziem". (Dz. 1588) Św. Faustyna Helena Kowalska (1905-1938)

5 Sekretarko najgłębszej tajemnicy Mojej, wiedz o tym, że jesteś w wyłącznej poufałości ze Mną, twoim zadaniem jest napisać wszystko, co ci daję poznać o Moim miłosierdziu dla pożytku dusz... (Dz 1693)

6 Wtem usłyszałam głos w duszy: OTO JEST POMOC WIDZIALNA DLA CIEBIE NA ZIEMI. ON CI DOPOMOŻE SPEŁNIĆ WOLE MOJĄ NA ZIEMI. (Dz 53)

7 Tak, więc Opatrzność Boża, w szerzeniu Kultu Miłosierdzia Bożego wyznaczyła szczególną rolę, spowiednikowi św. S. Faustyny, Księdzu Michałowi Sopoćce.

8 Kim był Błogosławiony Ks. Michał Sopoćko? (1888-1975)

9 Michał Sopoćko urodził się 1 listopada 1888 roku w Juszewszczyźnie. Po ukończeniu szkoły miejskiej w Oszmianie wstąpił w 1910 roku do Seminarium Duchownego w Wilnie. Życiorys

10 W roku 1914 otrzymał święcenia kapłańskie. W 1938 roku w swoim Dzienniku zapisał: (...) A najwięcej miłosierdziu Bożemu zawdzięczam powołanie kapłańskie, które odczułem dość wcześnie, podtrzymywanie tej chęci pomimo tylu przeszkód, prowadzenie mnie przez liczne doświadczenia, w których na pewno bym upadł i zginął, gdyby litość Stwórcy nie zsyłała mi wyraźnej pomocy z góry.

11 W latach 1914-1918 był wikariuszem w parafii Taboryszki. K s. Michał wśród uczestników wakacyjnego kursu dla nauczycieli w Wilnie

12 Od 1932 r. ks. Sopoćko był spowiednikiem sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które w tamtym czasie miały dom zakonny w Wilnie. Tutaj spotkał s. Faustynę Kowalska, która w maju 1933 r., po przybyciu do Wilna, została jego penitentką.s. Faustynę Kowalska,

13 Na rozkaz Ks. Michała, swego spowiednika, św. S. Faustyna napisała DZIENNICZEK

14 O Ks. Michale Sopoćce w Dzienniczku św.S. Faustyny czytamy: Myśl jego jest ściśle złączona z myślą Moją, a więc bądź spokojna o dzieło Moje, nie dam mu się pomylić, a ty nic nie czyń bez jego pozwolenia... ( Dz.1408)

15 Jest to kapłan według serca mojego, (…) przez niego upodobało mi się rozgłosić cześć do miłosierdzia mojego. (Dz. 1256)

16 Dzięki staraniom Błogosławionego Ks. Michała Sopoćki powstał obraz Jezusa Miłosiernego.obraz

17 Ks. Sopoćko rozpowszechniał Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o której w Dzienniczku św. S. Faustyny czytamy: Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu Mojego... (Dz. 476)

18 Bł. Ks. Michał Sopoćko zabiegał o ustanowienie Święta Bożego Miłosierdzia oraz Godziny Miłosierdzia Założył nowe zgromadzenie zakonne SIÓSTR JEZUSA MIŁOSIERNEGO

19 Zmarł w domu Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Poleskiej 15 lutego 1975r. 15 lutego 1975r

20 28 września 2008 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku beatyfikowany, ks. Michał Sopoćko – spowiednik i kierownik duchowy św. S. Faustyny Kowalskiej oraz szerzyciel kultu Miłosierdzia Bożego niech będzie dla nas przykładem życia oraz orędownikiem u Boga. Błogosławiony Księże Michale, módl się za nami! Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko w szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego w Suderwie Prezentację wykonali uczniowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google