Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Udział w żywych lekcjach historii uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Chorzowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Udział w żywych lekcjach historii uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Chorzowie."— Zapis prezentacji:

1 Udział w żywych lekcjach historii uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Chorzowie.

2 Bardzo ważną rolę w kształceniu dzieci i młodzieży odgrywają lekcje, które odbywają się poza szkołą. Wycieczka historyczna tzw. żywa lekcja historii to dla mnie element nauczania, z którego można, a w zasadzie to trzeba korzystać chcąc uatrakcyjnić proces dydaktyczny. Zależy nam – nauczycielom na tym, aby uczniowie lubili nasz przedmiot.

3 Cele żywej lekcji historii: zapoznanie z historią (regionu, kraju) z bliska można zobaczyć dotknąć, posłuchać, posmakować, wpływają na różne zmysły, daty, wydarzenia, zabytki postacie historyczne nabierają realnych kształtów, kiedy możemy obcować z miejscami, które tchną historią, dostrzeganie specyfiki kulturowej regionu i jego tradycji, kształtowanie wyobraźni historycznej, budzenie zainteresowania historią i kulturą własnego miasta, regionu, polepszenie kontaktów interpersonalnych na linii nauczyciel - uczniowie.

4 MIEJSCA KTÓRE ODWIEDZILIŚMY W RAMACH: Klubu Europejczyka, Kółka regionalnego, Kółka poznaj piękną Polskę, Wycieczek klasowych

5 KRAKÓW Stolica polskiej kultury, druga stolica Polski. Miasto z jedną z najstarszych starówek Europy.

6 Na Wawelu – królewskim wzgórzuPrzy Bramie Floriańskiej W murach Collegium MaiusNa rynku w pobliżu Sukiennic

7 WADOWICE Miasto symbol – miasto rodzinne Karola Wojtyły – naszego papieża Jana Pawła II.

8 W tym domu urodził się Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II Na degustacji papieskich kremówek Przed Kościołem Ofiarowania NMP

9 CZĘSTOCHOWA Najsłynniejsze polskie sanktuarium, znane z objawień Matki Boskiej Częstochowskiej zwanej – Czarną Madonną i z obrony przed Szwedami w 1956 roku w czasie potopu szwedzkiego.

10 Czarna Madonna Miejsce pielgrzymek tysięcy Polaków zwane polską Mekką

11 ZABRZE Skansen Górniczy Królowa Luiza.

12 Wieża szybu Carnall oraz przyległe budynkiBudynek maszynowni

13 RADZIONKÓW Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie zapoznali się z rodzajem narzędzi stosowanych do wypieku chleba, poznali sposoby wypieku chleba, mogli obejrzeć z bliska jak wyglądała kuchnia śląska z początku XX wieku.

14 Przed budynkiem Muzeum Chleba Uczniowie samodzielnie kształtują ciasto na bułeczki Zwiedzanie muzeum

15 CHORZÓW Nasze miasto rodzinne. Początki wiążą się z 1257 rokiem z dokumentem w którym wieś o nazwie Charew została ofiarowana zakonowi bożogrobców przez księcia opolskiego Władysława. Prawa miejskie Chorzów otrzymał w 1868 roku nosząc wtedy niemiecką nazwę Königshütte

16 Skansen w Chorzowie IV LO im. Marii Curie – Skodowskiej z roku 1879 Gmach Urzędu Pocztowego przy ul. Wolności Z tyłu kościoła św. Barbary – najstarszej katolickiej parafii w Chorzowie

17 BYTOM Bytom został lokowany na prawie magdeburskim 1254 roku. Obecnie Bytom słynie mi.in. z odbywającego się na Placu Jana III Sobieskiego Targu Staroci.

18 Wśród cennych staroci z końca XIX wieku i początku XX w. Bytomski Rynek


Pobierz ppt "Udział w żywych lekcjach historii uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Chorzowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google