Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FAJERWERKI – ZAGROŻENIE I ZABAWA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FAJERWERKI – ZAGROŻENIE I ZABAWA"— Zapis prezentacji:

1 FAJERWERKI – ZAGROŻENIE I ZABAWA

2 Zbliża się okres Bożego Narodzenia jak również Sylwester i Nowy Rok
Zbliża się okres Bożego Narodzenia jak również Sylwester i Nowy Rok. Zabawy noworoczne bardzo często zakłócane są przez wypadki naszych najbliższych a w szczególności dzieci, które w sposób niewłaściwy obchodzą się z materiałami pirotechnicznymi.

3 Wiele osób odpalając fajerwerki nie zachowuje szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa obchodzenia się z materiałami wybuchowymi. Dochodzi najczęściej do licznych uszkodzeń ciała: poparzeń, w wyniku wybuchu utraty palców, a nawet dłoni, uszkodzenia oczu a co za tym idzie poważnej wady wzroku.

4 Niewłaściwe użytkowanie tych materiałów może doprowadzić również do pożarów domów, budynków gospodarczych, samochodów i maszyn rolniczych.

5 Aby uniknąć tego typu sytuacji należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:
Materiały i wyroby pirotechniczne mogą zakupić tylko osoby dorosłe. Kupujmy tylko materiały wiadomego pochodzenia. Unikajmy kupna fajerwerków na stoiskach handlowych, gdzie wyroby te najczęściej pozostawione są bez opieki sprzedawcy, mogą one ulec uszkodzeniu w wyniku np. upuszczenia takiego wyrobu na podłogę przez kupujących.

6 Każdy wyrób powinien być odpowiednio oznakowany tj
Każdy wyrób powinien być odpowiednio oznakowany tj. posiadać czytelny opis w języku polskim, oznaczenie normy CE, nazwę producenta lub importera, znak dopuszczenia, liczbę wyrobów w opakowaniu oraz szczegółową instrukcje obsługi. Materiały pirotechniczne przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz w pobliżu źródeł ciepła.

7 Materiały pirotechniczne mogą być używane tylko i wyłącznie przez osoby dorosłe.
Nie wolno odpalać fajerwerków wewnątrz pomieszczeń lub w bliskiej odległości od zabudowań, pamiętajmy iż balkony i tarasy również są częścią budynku.

8

9 Prezentację wykonała Elwira Nowak


Pobierz ppt "FAJERWERKI – ZAGROŻENIE I ZABAWA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google