Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wychowawczynią klasy 0 jest pani Barbara Celińska-Spodar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wychowawczynią klasy 0 jest pani Barbara Celińska-Spodar."— Zapis prezentacji:

1

2 Wychowawczynią klasy 0 jest pani Barbara Celińska-Spodar

3 Do klasy 0 w Zespole Szkół w Krynce uczęszczają dzieci w wieku 6 lat. Sześciolatki uczą się bawiąc. W ten sposób poznają najbliższe otoczenie, środowisko, samego siebie, swoją rodzinę. Poznając litery przygotowują się do czytania i pisania, rozwijają umiejętności matematyczne. Rozwijają wrażliwość na piękno muzyki, doskonalą określone umiejętności techniczne, ruchowe. Poprzez poznawanie utworów polskiej literatury dziecięcej kształtują mowę i myślenie. Jest to bardzo ważny okres w życiu dziecka przygotowujący do następnych etapów edukacji szkolnej.

4 Ulubione zajęcia dzieci to: zabawy ruchowe ze śpiewem i zabawy w kącikach zainteresowań. W klasie znajdują się kąciki: książek, zabawek, przyrody i lekarski. Najwięcej wolnego czasu spędzają w kąciku zabawek. Chłopcy najchętniej budują zamki i budowle z klocków, a dziewczynki bawiąc się lalkami. Dzieci chętnie też układają puzzle i inne układanki. Dużo radości i satysfakcji sprawiają wykonane przez nich prace plastyczne, które zajmują miejsce na wystawce prac na korytarzu.

5 Klasa,,O to dzieci bardzo aktywne, chętne do wszelkich prac i konkursów. Brały udział w licznych uroczystościach, akcjach i konkursach klasowych i szkolnych m.in.: Dzień Chłopca Mikołajki Dzień kolęd w szkole Konkurs palm wielkanocnych Dzień wiosny Akcja sprzątania świata Dzień Matki i Ojca Zgodnie i ochotą współpracują ze sobą pomagając wzajemnie w trudnych sytuacjach. Wszelkie formy aktywności korzystnie wpływają na rozwój dziecka, kształtując wyobraźnie, rozwijają wiedzę i niosą wielką radość.

6 Kasa zerowa usytuowana jest na piętrze nad salą gimnastyczną. Dzieci,, uczą się bawiąc. Sala jest bardzo kolorowa. Dominują barwy żółto-fioletowo-różowe. Sześciolatek przebywając w kolorowych pomieszczeniach rozwija swoją wyobraźnię, utrwala nazwy kolorów i czuje się jak w krainie baśni. Klasa wyposażona jest w pomoce naukowe, które pogłębiają wiedzę zarówno matematyczną, a także z mowy i myślenia oraz kształtują jego rozwój. Dziecko 6 letnie poznają świat różnymi zmysłami: wzrokiem, słuchem, dotykiem. Posiada myślenie konkretno-obrazowe. W związku z czym, obserwując łatwiej zapamiętuje i uczy się. Dużą rolę odgrywają kąciki zainteresowań: kącik książek, zabawek, lekarski, przyrodniczy. Dzieci najchętniej bawią się w kąciku zabawek: chłopcy- klockami budując zamki i różne budowle, dziewczynki- lalkami. Układają też puzzle i różne inne układanki. Dzięki tym zabawom rozwijają wyobraźnię, pomysłowość, logiczne myślenie i uczą się współpracy w

7 zespole. Dużym powodzeniem cieszy się też kącik książek, co wpływa na zainteresowanie dziecka literaturą. Nie pozostaje to bez znaczenia dla jego rozwoju. Przybliża dziecku rzeczywistość, wzmacnia uczucia rodzinne, społeczne, wychowawcze, pozwala przenieść w cudowny świat marzeń, fantazji i wyobraźni, tak bardzo każdemu bliski, potrzebny. Książka uczy wartościować co dobre i złe, a jednocześnie budzi wiarę w dobro i sprawiedliwość. Przemawia do dziecka piękna polską mową i rozbudza bodziec słuchania jej, wypowiadania się na temat utworu, wyzwalania różnych form ekspresji (inscenizowanie utworu, scenki dramowe, recytowanie wierszy, tworzenie własnych opowiadań). W kąciku przyrody np. dzieci sieją i sadzą różne roślinki obserwując jak rosną. Sala wyposażona jest w radiomagnetofon. Odgrywa on dużą rolę w rozwoju dzieci 6 letnich, które bardzo lubią zabawy ruchowe ze śpiewem.

8 Korzystając z nagrań piosenek i zajęć muzycznych rozwijają zainteresowania muzyczne, wrażliwość i kreatywność muzyczną.Śpiewanie i nauka piosenek ma wpływ na rozwój aparatu głosowego dziecka, kształci prawidłową wymowę, pamięć i pobudza do innych zajęć muzycznych. W pracowni znajdują się też kolorowe gazetki pór roku służące do poznawania środowiska przyrodniczego, obrazy namalowane przez starszych kolegów oraz tablice z literami i cyframi, które dzieci zapamiętują wzrokowo i utrwalają je czytając. Dużo radości sprawiają im własnoręcznie wykonane prace plastyczne rozwijające inwencję twórczą, wyobraźnię i umiejętności plastyczne.Najciekawsze z nich umieszczane są na wystawce prac.


Pobierz ppt "Wychowawczynią klasy 0 jest pani Barbara Celińska-Spodar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google