Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziennikarz to człowiek, który musi coś wiedzieć o wszystkim i wszystko o czymś INNOWACJA PEDAGOGICZNA – KLASA DZIENNIKARSKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziennikarz to człowiek, który musi coś wiedzieć o wszystkim i wszystko o czymś INNOWACJA PEDAGOGICZNA – KLASA DZIENNIKARSKA."— Zapis prezentacji:

1 Dziennikarz to człowiek, który musi coś wiedzieć o wszystkim i wszystko o czymś INNOWACJA PEDAGOGICZNA – KLASA DZIENNIKARSKA

2 ZAŁOŻENIA OGÓLNE 1.Innowacja pedagogiczna ma umożliwić uczniom poznanie zawodu dziennikarza poprzez doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji tekstów współczesnych, zwłaszcza o charakterze popularnonaukowym i publicystycznym, redagowania dziennikarskich form wypowiedzi, poszukiwania różnych możliwości rozwiązywania dostrzeżonych problemów, zdobywania praktycznych umiejętności redakcyjnych i wydawniczych.

3 2.Adresowana jest do uczniów klasy I gimnazjum o ugruntowanych zainteresowaniach humanistycznych i informatycznych. 3.Przewiduje wykorzystywanie literackich i szeroko rozumianych mediów (prasa, radio, telewizja) do tworzenia różnych form pracy dziennikarskiej tj. artykuł (informacyjny, problemowy, polemiczny), komentarz, felieton, reportaż społeczny, recenzja, esej, debata, publicystyka wizualna (karykatura), audycja radiowa, wywiad.

4

5 CELE OGÓLNE 1.Wspieranie i rozwój zainteresowań uczniów. 2.Wskazywanie twórczych sposobów wykorzystywania czasu wolnego. 3.Poszerzanie zakresu umiejętności i wiadomości zdobywanych na lekcjach. 4.Wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia: zainteresowania literackie, interpersonalne, informatyczne, plastyczne, menedżerskie.

6 5.Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni. 6.Zachęcanie ucznia do twórczej aktywności. 7.Promowanie młodych talentów. 8.Wspieranie rozwoju ucznia w aspekcie przyszłościowym – wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, jej profilu. 9.Współtworzenie wizerunku szkoły w środowisku. 10.Promowanie szkoły w środowisku lokalnym. 11.Uczestniczenie w życiu szkoły, współtworzenie atmosfery w szkole.

7

8 PODJĘTE DZIAŁANIA Zapoznanie z warsztatem dziennikarza. Określenie poszczególnych zadań zespołu redakcyjnego: redaktora, reportera, korektora, informatyka, grafika drukarza, marketingowca.

9 Wizyta w redakcji Kuriera Porannego. Wizyta w redakcji Gazety Wyborczej.

10

11 Praca z edytorem tekstu WORD: kopiowanie, wycinanie, wklejanie tekstu, dzielenie tekstu na akapity, kolumny, justowanie, wyrównywanie, wyśrodkowywanie, zmiana rozmiaru i typu czcionki, wklejanie rysunków, klipartów, powiększanie, zmniejszanie, zmiana kolorów, numerowanie stron, tworzenie przypisów formatowanie tekstu.

12 PODSUMOWANIE Formy pracy innowacji dziennikarskiej pozwalają rozwijać w uczniach jego zdolności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi, otwartości wobec nich, zdolności empatii. Pomagają w przezwyciężeniu nieśmiałości, uczą umiejętności słuchania i rozumienia drugiego człowieka, delikatności wobec współrozmówcy, okazywania zainteresowania jego wypowiedzią. Białystok, 08 grudnia 2009 r.


Pobierz ppt "Dziennikarz to człowiek, który musi coś wiedzieć o wszystkim i wszystko o czymś INNOWACJA PEDAGOGICZNA – KLASA DZIENNIKARSKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google