Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walory gminy Tarnowskie Góry

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walory gminy Tarnowskie Góry"— Zapis prezentacji:

1 Walory gminy Tarnowskie Góry

2 Tarnowskie Góry Tarnowskie Góry – miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim, siedziba powiatu tarnogórskiego, na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), historycznie na Górnym Śląsku. W latach miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego.

3 Zamek w Starych Tarnowicach
Zabytkowy obiekt w Starych Tarnowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór. Zamek w stylu renesansu z wewnętrznym dziedzińcem i krużgankami został wybudowany najpewniej w XVI wieku. Zamek był w następnych wiekach wielokrotnie przebudowywany. Fundatorem był najprawdopodobniej Piotr Wrochem.

4 Dzwonnica Gwarków Dzwonnica Gwarków – pochodzący z XVI wieku zabytkowy obiekt w Tarnowskich Górach. Do 1955 służyła kopalni "Blachówka" w Bobrownikach Śląskich. Przeniesiona została na Plac Gwarków. Dzwonnica wykonana jest z drewna, stoi na podmurowaniu z kamienia wapiennego, gdzie kiedyś znajdował się zbór gwarków.

5 Zabytkowa Kopalnia w Tarnowskich Górach to podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Kopalnia znajduje się obok Sztolni Czarnego Pstrąga. Na powierzchni znajduje się Muzeum Górnictwa i Skansen Maszyn Parowych.

6 Park Wodny Park Wodny odwiedza około 30 tys klientów miesięcznie. Na terenie obiektu znajduje się: hala basenowa, pasaż handlowy, hall główny lub na zewnątrz: parking samochodowy, oraz droga dojazdowa.

7 Lodowisko Lodowisko, jedyne w okolicy z dnia na dzień zyskuje większą popularność co znajduje potwierdzenie w ilości klientów. Jest to jedna z większych zimowych atrakcji w Tarnowskich Górach.

8 Boiska W Tarnowskich Górach przy Szkole Podstawowej nr 15 można już grać na nowych boiskach kompleksu Orlik. A także w wielu innych miejscach takich jak: podstawówki, gimnazja itd.

9 Sklepy i centra handlowe
Sklepy typu: Tesco, Kaufland, Carfour, Jysk, Biedronka, Żabka, Avans, Media Expert, Aldik. Centra handlowe: Gwarek, Hala, NKD,

10 Wykonał: Andrzej Osuszek :D


Pobierz ppt "Walory gminy Tarnowskie Góry"

Podobne prezentacje


Reklamy Google