Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA „20 LAT WSPÓLNIE”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA „20 LAT WSPÓLNIE”"— Zapis prezentacji:

1 MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA „20 LAT WSPÓLNIE”
Zmiany jakie zaszły w miejscowości przez 20 lat dzięki staraniom samorządu lokalnego

2 „Radzionków to ziemia,codzienna praca, ludzie-zwykli ludzie, budujący wizerunek regionu”
Radzionków – miasto i gmina w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim, w północnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). W latach część Bytomia, od 1998 ponownie samodzielne miasto, a w latach miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego. W latach siedziba wiejskiej gminy Radzionków. Według danych z 30 czerwca 2009 roku, miasto miało mieszkańców

3 Jednostki zajmujące się promocją kultury w Radzionkowie
Centrum Kultury Karolinka Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie Prasa lokalna- Głos Radzionkowski

4 Centrum Kultury Karolinka – samorządowa instytucja kultury o 44-letniej historii z siedzibą w Radzionkowie. Misją Centrum Kultury „Karolinka” jest to organizowanie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, propagowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze wysokiej oraz rozwijanie zainteresowań kulturalnych mieszkańców powiatu tarnogórskiego (bez względu na wiek) w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. W Centrum Kultury „Karolinka” działają zespoły artystyczne: Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” Formacja Tańca Nowoczesnego „Pasja” Chór Mieszany „Harfa” Teatr „Bezprzerwy”

5 Największymi cyklicznymi projektami realizowanymi przed ośrodek są:
Wiosna Teatralna z udziałem gwiazd scen polskich teatrów "M3 - kobieta i mężczyzna, czyli dwa światy pod jednym dachem" - festiwal monodramów Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek” Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego „Arabeska” „Street Art Festival” „Rock&Rollinka”, czyli Przegląd Zespołów Młodzieżowych akcja Wakacje z Karolinką, czyli warsztaty twórcze, spektakle, filmy i zajęcia o charakterze edukacyjno-rozrywkowym.

6 „Cele działalności nie zmieniły się jeżeli chodzi o animowanie życia artystycznego. Zmienił się zakres współpracy. W Środowiskowym Domu Kultury działalność skupiała się tylko na mieszkańcach Radzionkowa. Obecnie współpraca jest międzynarodowa. Szerzymy kulturę, animujemy życie kulturalne, pobudzamy do działań społeczność lokalną, ale w rozumieniu co najmniej powiatu tarnogórskiego” Daniel Ryciak z Impresariatu CK „Karolinka”

7 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek
Muzeum Chleba w Radzionkowie Rojcy jest instytucją muzealną, w której zgromadzono eksponaty dotyczące historii chleba. Muzeum znajduje się w Radzionkowie przy ul. Zofii Nałkowskiej 5. Placówkę otwarto 26 kwietnia 2000 roku. Znajdują się tam zbiory maszyn, urządzeń, zdjęć, pocztówek i wiele innych eksponatów związanych z historią chleba. Twórcą muzeum jest Piotr Mankiewicz. Początkowo zbierał i kupował unikalne eksponaty na targach staroci, z czasem założył muzeum. Od 19 października 2006 roku Muzeum Chleba znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

8 „W muzeum pokazujemy szacunek dla chleba, do nauczycieli, do matki i ojca, którzy ciężko na ten chleb pracują. Chcemy uzmysłowić dzieciom i młodzieży, że chleb nie spada z nieba. Trzeba na niego ciężko pracować. Chcemy uzmysłowić, że należy go szanować wtedy kiedy jest, a nie wtedy kiedy go zabraknie. Jeśli dzisiaj jest to nie musi znaczyć, że będzie jutro.” Piotr Mankiewicz- właściciel Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

9 Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej
Starannie dobrany, liczący wol. księgozbiór, nad którym czuwa trzech bibliotekarzy, przeznaczony jest dla czytelników w każdym wieku. Księgozbiór beletrystyczny ( wol.) tworzy klasyczna i współczesna literatura piękna polska i obca ( nowele, opowiadania, powieści, poezje, dramaty, eseje). Na zbiory popularnonaukowe składa się spory ( wol.) zbiór aktualnych wydawnictw popularnonaukowych i naukowych z różnych dziedzin wiedzy. Księgozbiór dziecięcy (8 371 wol.) to bardzo wiele bogato ilustrowanych książek dla dzieci i młodzieży - bajek i baśni, powieści obyczajowych i przygodowych, opowiadań i lektur szkolnych. Stały dopływ nowości (zakupy zgodne z oczekiwaniami odbiorców) oraz otrzymywane od zaprzyjaźnionych czytelników dary książkowe czynią księgozbiór atrakcyjnym i godnym polecenia. Dla wygody czytelników Biblioteka posiada dobrze przygotowany warsztat informacyjny w postaci katalogów i kartotek oraz aktualny, stale uzupełniany nowościami księgozbiór podręczny zawierający wydawnictwa informacyjne, encyklopedyczne i leksykalne.

10 Prasa lokalna „Głos Radzionkowski” jest lokalnym dwutygodnikiem, który ukazuje się od kwietnia 1990 roku. Zawiera aktualności, informacje kulturalne, teksty publicystyczne, sprawozdania z ważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych i politycznych.

11

12

13

14

15 Prezentację wykonali:
Paweł Krawczyk Daniel Pogoda


Pobierz ppt "MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA „20 LAT WSPÓLNIE”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google