Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mieszko I- porzuca wiarę ojców

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mieszko I- porzuca wiarę ojców"— Zapis prezentacji:

1 Mieszko I- porzuca wiarę ojców

2 Mieszko I- kim był? Urodził się między 922 a 945 rokiem, a zmarł w 992 roku. Książe Polan z dynastii Piastów sprawujący władzę od ok. 960 roku To pierwszy historyczny władca uważany zarazem za faktycznego twórcę państwowości polskiej Przyjął chrzest w 966 roku

3 Pierwsza chrześcijańska żona Mieszka I

4 Argumenty sprzyjające wkroczeniu Polski na drogę chrześcijańską
W Średniowieczu poganie byli źle traktowani. 2. Mieszko I wiedział, iż wkrótce najadą na niego ochrzczone państwa, chcąc szerzyć chrześcijaństwo. 3. Mieszko I dostrzegł utratę niezależności.

5 Konsekwencje przyjęcia chrztu:
Polanom było bardzo ciężko przystosować się do nowej wiary i spełniać jej warunki, musieli przestrzegać dziesięciu przykazań i uczestniczyć w nabożeństwach. Dzięki temu stali się uczciwymi ludźmi

6 Konsekwencja II Dzięki temu, że Polanie przyjęli chrzest nie musieli obawiać się najazdów chrześcijan. Poprzez przyjęcie chrztu Mieszko włączył Państwo Polan na stałe do chrześcijańskiej Europy.

7 Konsekwencja III Żadne państwo chrześcijański nie miało prawa atakować Polski, ponieważ nie było to zgodne z Przykazaniami Bożymi Mieszko I stał się członkiem ogólnochrześcijańskiej wspólnoty.

8 Autorki: Ania Reklewska i Karolina Dunaj


Pobierz ppt "Mieszko I- porzuca wiarę ojców"

Podobne prezentacje


Reklamy Google