Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Jakie role pełniła w Egipcie muzyka?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Jakie role pełniła w Egipcie muzyka?"— Zapis prezentacji:

1 Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Jakie role pełniła w Egipcie muzyka? Jakie role pełniła w Egipcie muzyka? Jaki rodzaj muzyki był w Egipcie najważniejszy? Jaki rodzaj muzyki był w Egipcie najważniejszy? Zapisz w zeszycie temat! To, co obowiązkowo trzeba zapisać zawsze na prezentacji będzie pisane BIAŁĄ CZCIONKĄ Tekst pisany na kolorowo to dodatki, nie trzeba ich przepisywać.

2 DęteStrunowePerkusyjne Źródłem dźwięku jest drgający słup powietrza Źródłem dźwięku jest drgająca struna Źródłem dźwięku jest drgająca część instrumentu [np. błona] lub cały instrument Instrumenty dzielimy na trzy grupy: Dęte, strunowe i perkusyjne. Czy pamiętasz co jest źródłem dźwięku w każdej z grup?

3 Wyszukaj w książce nazwy instrumentów egipskich. Wpisz je do odpowiednich grup. Naucz się rozpoznawać je na ilustracjach. Przygotuj tabelkę wg wzoru: DęteStrunowePerkusyjne

4 Wyszukaj w książce i wpisz w swojej tabeli instrumenty dęte. Dęte Flet – czyli flet poprzeczny Fujarka – czyli flet prosty Trąba Jaki jest współczesny instrument podobny do egipskiej trąby?

5 Wpisz w swojej tabeli instrumenty strunowe. Strunowe Lutnia Harfa Lira

6 Wyszukaj w książce i wpisz w swojej tabeli instrumenty perkusyjne. Perkusyjne Tamburyn Bęben Sistrum – rodzaj grzechotki z blaszkami Jak nazywała się bogini, której atrybutem było sistrum?

7 Wyjaśnij pojęcie: Cheironomia


Pobierz ppt "Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Skąd czerpiemy wiedzę o muzyce najstarszych cywilizacji? Jakie role pełniła w Egipcie muzyka?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google