Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich, działanie 2.1 Zwiększenie dostępu do edukacji- promocja kształcenia przez całe życie

2 Gimnazjum w Bielinach przystąpiło do konkursu na projekt wyrównujący szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich. Spośród 100 wniosków wybranych z całej Polski przez Kapitułę Konkursową wyłoniono 50 szkół finałowych, które otrzymały dofinansowanie na realizację Projektów Inicjujących. Nasze gimnazjum zwyciężyło w tak silnej rywalizacji i otrzymaliśmy na nasze działania dotację w wysokości 120 tys. zł. To jest duży sukces a zarazem wyzwanie. Stanęliśmy na wysokości zadania i wdrożyliśmy do realizacji zaplanowane zajęcia pozalekcyjne. Nasz projekt nazywa się Przystań COOLtura. W jego zakresie realizowane są następujące zajęcia pozalekcyjne: - Gadu – gadu o sztuce – klub dyskusyjny ( poznanie różnorodnych form dyskusji, bezpośredni kontakt z różnymi dziedzinami sztuki) -Fotograficzna grupa działania Stop – klatka ( nabycie umiejętności komponowania fotografii, organizowania wystawy, obsługa sprzętu i oprogramowania służącego do obróbki zdjęć) - HELLO – HALLO angielsko – niemiecka szkółka językowa ( poznanie języka angielskiego i niemieckiego przy użyciu nowoczesnych i atrakcyjnych metod).

3 W projekt zaangażowało się 12 nauczycieli uczących różnych przedmiotów: 1.Anna Matałowska 2.Ilona Saletra 3.Edyta Góra 4.Małgorzata Winiarska 5.Danuta Jóźwik 6.Julita Skrzyniarz 7.Renata Przepióra 8.Marzena Bera 9.Beata Krawczyk 10.Michał Obarzanek 11.Regina Kałuża 12.Dariusz Wiącek

4 Gadu – gadu o sztuce – klub dyskusyjny Celem koła jest pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu retoryki oraz rozwijanie ich umiejętności komunikacji językowej, rozbudzenie potrzeb korzystania z dzieł myśli ludzkiej i dóbr kultury, rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczego myślenia, zachęcenie do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Niewątpliwie udział młodych ludzi w tym programie jest jedyną okazją do świadomego korzystania (w tak dużym stopniu) z dóbr kultury i stanowi niepowtarzalną okazję wyrównania szans edukacyjnych dzieci pochodzących ze wsi.

5 W ramach naszego działania podpisaliśmy Deklarację Współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu naszej gminy: -Lokalną Grupą Działania -Towarzystwem Przyjaciół Bielin -Klubem 3D (Debata, Decyzja, Działanie)

6 Zgodnie z harmonogramem pierwsze zajęcia ukierunkowane były na zagadnienia dotyczące retoryki. Ustaliliśmy swój Poradnik dobrego mówcy, przeprowadziliśmy konkurs na najlepszego mówcę. Wypracowaliśmy także autorski poradnik Jak walczyć z tremą? Przeprowadziliśmy dwie dyskusje punktowane wokół zagadnień dotyczących tańca i filmu. Tematyka nie była wybrana przypadkowo.

7 Młodzież obejrzała spektakl Kieleckiego Teatru Tańca i Filharmonii Świętokrzyskiej pt.: Szymanowski – Ravel. Wieczór muzyki i baletu oraz spotkała się z artystami. Odwiedziliśmy także Łódź, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Kinematografii i Łódzką Szkołę Filmową.

8 Intensywnie spędziliśmy dwa dni w Krakowie. Zwiedzaliśmy zabytki miasta – tu nieocenionymi przewodnikami okazali się nasi uczniowie. Wieczorem byliśmy w Teatrze im. J. Słowackiego na sztuce pt.: Kordian.

9 Drugiego dnia zwiedzaliśmy Krakowski Kazimierz, zapoznając się z elementami kultury żydowskiej.

10 Byliśmy w Operze Krakowskiej na operetce K. Szymanowskiego pt.: Loteria na mężów czyli Narzeczony nr 69.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum w Bielinach Projekt Przystań COOLtura realizowany w ramach programu Szkoły Jagiellońskie Projekt Szkoły Jagiellońskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google