Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Znaczenie trzeźwości od alkoholu i narkotyków w miłości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Znaczenie trzeźwości od alkoholu i narkotyków w miłości"— Zapis prezentacji:

1 Znaczenie trzeźwości od alkoholu i narkotyków w miłości
Gabrysia Kietura, Karolina Bochenek kl. IIe

2 ZAGROŻENIA ZWIĄZANE ZE SPOŻYWANIEM ALKOHOLU
Alkohol jest przyczyną chorób serca i układu krwionośnego, powoduje marskość wątroby. Jest to środek odurzający, który razem z krwią przedostaje się do wszystkich narządów (niszczy nefrony). U młodych ludzi zakłóca prawidłowy rozwój. Częste spożywanie prowadzi do choroby zwanej alkoholizmem, która jest nieuleczalna. Jego stężenie we krwi mierzy się w promilach. Przykładowe skutki działania: zaburzenia równowagi, pobudzenie, zaburzenia mowy, senność, brak kontroli własnego zachowania, obniżenie temperatury ciała, omdlenia, zagrożenia życia.

3 ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM NARKOTYKÓW
Są to substancje chemiczne, które silnie wpływają na układ nerwowy. Nawet ich najmniejsza ilość może spowodować uzależnienie, z którego bardzo ciężko się wyleczyć. Niszczą organizm, przede wszystkim mózg, nerki, naczynia krwionośne i wątrobę. Używając brudnych strzykawek i igieł, narkomani są narażeni na takie wirusy jak: HIV, HBV, HCV. Około 10% z nich zostaje zarażona wirusem HIV. Przykładowe skutki działania: poczucie samotności, lęk, halucynacje, częste zmiany nastrojów, senność, otępienie.

4 ZNACZENIE TRZEŹWOŚCI W MIŁOŚCI
Osoby trzeźwe nie awanturują się tak mocno. Ich kłótnie nie prowadzą do rękoczynów. Przez używki często dochodzi do rozwodów, rozpadu rodziny bądź śmierci jej członków. Alkohol dodaje odwagi, przez co często mówimy coś, czego później możemy żałować. Przez alkohol i narkotyki często ranimy ważne dla nas osoby. Są one narażone na niebezpieczeństwo związane z agresją. Niszczą one ludzką psychikę i relacje budowane często przez lata. Osoby żyjące z narkomanami bądź alkoholikami mają trzy wyjścia: odejść, postarać się z tym żyć lub pomóc.

5 MIŁOŚĆ - UZALEŻNIENIE „Miłość jest jak narkotyk, bardzo uzależnia, niekiedy doprowadza do raju a niekiedy i to coraz częściej niestety zabija. [...]” „Miłość jest jak narkotyk. Uzależnia. Gdy raz jej zaznasz będziesz chciał więcej. Nie zważając uwagi na to jak bardzo niszczy Twój organizm.”


Pobierz ppt "Znaczenie trzeźwości od alkoholu i narkotyków w miłości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google