Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warhammer nie jest bynajmniej typowym bajkowym światem fantasy - cały czas wisi nad nim widmo zagłady (można więc mówić o dark fantasy). Północne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warhammer nie jest bynajmniej typowym bajkowym światem fantasy - cały czas wisi nad nim widmo zagłady (można więc mówić o dark fantasy). Północne."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Warhammer nie jest bynajmniej typowym bajkowym światem fantasy - cały czas wisi nad nim widmo zagłady (można więc mówić o dark fantasy). Północne i południowe bieguny to tak zwane Pustkowia Chaosu, gdzie z bram do innego wymiaru wylewają się zastępy demonów - żołnierzy Bogów Chaosu. Chaos jest motywem charakterystycznym dla Warhammera i w większości gier, których akcja dzieje się w tym uniwersum, gracze muszą w jakiś sposób przeciwstawić się temu pradawnemu złu, które nadaje mu mrocznego charakteru.

4 Rasy i narodowości dostępne w Warhammerze
Ludzie Imperium (Empire) Bretonnia (Bretonnia) Kislev (Kislev) Elfy Elfy Wysokiego Rodu (High Elves) Mroczne Elfy (Dark Elves) Leśne Elfy (Wood Elves) Krasnoludy Krasnoludy (Dwarves) Krasnoludy Chaosu (Chaos Dwarves) Chaos Hordy Chaosu (Hordes of Chaos) Bestie Chaosu (Beasts of Chaos) Nieumarli Królowie Grobowców (Tomb Kings) Wampiry (Vampire Counts) Ogry Królestwa Ogrów (Ogres Kingdoms) Zielonoskórzy Orkowie i Gobliny (Orks & Goblins) Zwierzoludzie Skaveni (Skavens) Jaszczuroludzie (Lizardmen)

5 LUDZIE

6 IMPERIUM Imperium jest najwyżej pod względem technologicznym rozwiniętym ludzkim państwem. Tam rozwinęły się jedne z największych pomysłów technicznych. Mogą się pochwalić np. snajperką, granatami, broniami palnymi z magazynkiem a nawet czołgiem parowym. W Imperium dominuje wielu bogów. Najbardziej popularnym jest Sigmar, którego kapłani bitewni niezwykle sprawnie posługują się młotami. Mniej popularnym jest Ulrych, który jest imperialnym bogiem wojny.

7

8 BRETONNIA Kultura Bretonni wzorowana jest na średniowiecznej Francji – podobny jest język, nazwy miast, herby i godła, a tożsamość kraju, podobnie jak jego wizerunek wśród innych ludów Starego Świata, koncentruje się wokół jednego pojęcia: rycerstwo. Pierwszym królem Bretonnii był Gilles de Breton, a obecnie krajem włada Louen Leoncour. Wierzą w Panią Jeziora.

9

10 KISLEV Znajduje się w Starym Świecie na wschód od Imperium. Słynie w Starym Świecie jako pierwsza linia obrony w odwiecznej wojnie z Chaosem, jest domem enigmatycznych czarowników, zwanych Niosącymi Burze (w oryginale angielskim: Stormbringers) oraz jednostek wojskowych takich jak Skrzydlaci Lansjerzy, Legion Gryfona czy Legion Niedźwiedzia. Najbardziej przypomina dzisiejszą Rosję.

11

12 ELFY

13 ELFY WYSOKIEGO RODU Jedna z najstarszych i najmądrzejszych ras w świecie Warhammera. Prastare i dumne istoty od dziesięciu tysięcy lat rozwijały sztukę walki i wiedzę magiczną. W czasie gdy prymitywne plemiona ludzi i orków walczyły ze sobą, Elfy Wysokiego Rodu zakładały kolonie i rysowały mapy Ziemi, Morza i Nieba. Do nadejścia Czasu Zmierzchu, kiedy to pan Mrocznych Elfów zniszczył ich ojczyznę, Elfy stanowiły najpotężniejszą rasę, jaka kiedykolwiek stąpała po planecie. Mieszkają w Ulthuanie.

14

15 MROCZNE ELFY Zazwyczaj znajdują się w stanie konfliktu z innymi odmianami elfów, zwykle zamieszkują bagna, ciemne lasy lub jaskinie, także podziemia, cechują się często mrocznym i raczej złym charakterem. Perfekcyjnie opanowali czarną magię, potrafią też dobrze władać mieczami oraz kuszami. Przedstawia się je różnie: jako istoty o ciemnej (czarnej, grafitowej, fioletowej) skórze i włosach białych lub czarnych, oczach zaś czerwonych albo fiołkowych.

16

17 LEŚNE ELFY Zamieszkują las Athel Loren. Bardzo szanują przyrodę i nie pozwolą, by ktoś ją skrzywdził. W Athel Loren żyją razem leśnymi duchami, które objawiają się w postaci driad, bądź też potężnych drzewców. Podczas walki posługują się mieczami, włóczniami, lecz głównie łukami. Pod względem ataków dystansowych są niedoścignieni. Ich bogiem i jednocześnie przywódcą jest Orion.

18

19 KRASNOLUDY

20 KRASNOLUDY Choć niscy wzrostem, są najtwardszymi i najbardziej nieustępliwymi wojownikami i najlepszymi kowalami w świecie Warhammera. Powszechnie znana jest ich pożądliwość złota, kamieni szlachetnych i piwa. Nigdy nie wybaczają urazy, póki jej nie pomszczą, a i te nie chętnie wybijają sobie z pamięci. Nie używają magii - zamiast niej opanowali sztukę kucia magicznych run. Do walki używają niezwykle potężne machiny wojenne oraz niesamowite runy.

21

22 KRASNOLUDY CHAOSU Krasnoludy Chaosu są stosunkowo nieliczne, ich gospodarka opiera się na niewolnikach, głównie nieszczęśnikach porwanych ze swych wiosek przez członków plemion północy, którzy dostają w zamian broń dalece lepszą od tej którą oni sami produkują. Poza tym prowadzili eksperymenty których celem było wyhodowanie idealnej rasy niewolniczej. Niewolnicy są podstawą ich społeczeństwa. W przeciwieństwie do normalnych Krasnoludów ich wschodni krewniacy nie trudnią się pracą fizyczną. Zajmują się treningiem wojskowym, magią lub zgłębianiem technologii w gildii inżynierów która nie ma nic wspólnego ze skostniałą strukturą zachodnich krewniaków.

23

24

25 CHAOS

26 HORDY CHAOSU Są to bezwzględne i pozbawione własnej woli hordy wojowników chaosu. Budzą wśród innych strach i sieją terror wszędzie gdzie się znajdują. Ich szeregi zasilają krwiożercze demony, które posiadają niesamowitą moc destrukcyjną. Chaos wierzy w czterech bogów: Khorna, Nurgla, Theenza oraz Slanesha.

27

28 BESTIE CHAOSU Są to wojownicy chaosu tyle że są owłosieni futrem, zamiast stóp posiadają kopyta, a na głowie mają rogi. Ich szeregi zasilają budzące strach minotaury. Można by powiedzieć, że są to owłosieni wojownicy chaosu. Nie wierzą w bogów wyznawanych przez chaos.

29

30 NIEUMARLI

31 KRÓLOWIE GROBOWCÓW Królowie Grobowców są szkieletami, które nie mają natury napadać na twierdze krasnoludzkie, czy obozowiska chaosu. Oczywiście nie bez powodu. W przypadku wkroczenia na ich teren los nieszczęsnego jest raczej przesądzony. Zamieszkują odległe i niebezpieczne tereny pustynne i rzadkością jest, gdy opuszczają pustynie. Nie są sprawne w walce, lecz potrafią kopać i wykopywać się pod odziałem wroga robiąc przy tym ogromne zamieszanie. Do pomocy mają jeszcze wielkie skorpiony i katapulty wykonane z czaszek intruzów.

32

33 WAMPIRY Wampiry są armią wszystkiego, co umarło i powstało do życia po raz drugi, czyli zombie, ghule, szkielety. Wyjątkiem są nekromanci oraz wampiry, którzy występują jako bohaterowie. Wszystkie jednostki Wampirów budzą powszechny strach i mało kto wrócił od nich żywy. W dodatku w czasie walki nekromanci używają czarnej magii, dzięki której potrafią wskrzeszać umarłych, by ci walczyli dla Wampirów.

34

35 OGRY

36 KRÓLESTWA OGRÓW Ogry są rzadkością na polu bitwy. Zamieszkują odległe tereny górzyste Starego Świata oraz wyspę zwaną Albionem. Ogry pracują jako najemnicy i walczą dla tego, kto im więcej zaoferuje. Ich ogromnym minusem jest sporadyczne występowanie w górach i na wyspie Albion. Trudno jest je znaleźć.

37

38 ZIELONOSKÓRZY

39 ORKI I GOBLINY Choć orki i gobliny posiadają wiele różnic łączy ich jedna i chyba najważniejsza cecha – zielona skóra. Choć nie szczycą się inteligencją, niesamowita siła orków i tysiące goblinów wypełniają ową pustkę. Zielonoskórzy są typowymi „zbirami” tzn. napadają z wioski na wioskę i pozostawiają po niej same szczątki. Nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

40

41 ZWIERZOLUDZIE

42 SCAVENI Scaveni, są to zmutowane za sprawą spaczenia szczury. Zamieszkują kanały i wybudowały tam swoje społeczeństwo. Rozwinęły na tyle wysoki poziom inteligencji, że były w stanie wymyślić własną politykę. Utworzyli „Radę Trzynastu”, w której najmądrzejsze szczury decydują o losie społeczeństwa. Czasem rodziły się szczury z białym futrem. Białe futro u nich oznacza, że ktoś został wybrany przez Rogatego Szczura i oni zostają prorokami, bądź trafiają do Rady Trzynastu.

43

44 JASZCZUROLUDZIE Jaszczuroludzie, są to jak sama nazwa wskazuje jaszczury, które rozwinęły umiejętność chodzenia na dwóch nogach. Zostali stworzeni, aby dopełnić ich planu na Ziemi, lecz z powodu nadejścia Chaosu zostali wplątani w wojnę, która wyniszczyła ich antyczną cywilizację. Do walki używają mieczy i dmuchawek, które potrafią robić niesamowite szkody.Zamieszkują odległą puszczę zwaną Lustrią i nigdy nie wychodzą poza jej granice.

45

46 Lecz istnieje również wersja bardziej nowoczesna
Lecz istnieje również wersja bardziej nowoczesna. Nazywa się ona Warhammer 40,000 w której wyginęło wiele ras, a przetrwali tylko ludzie, wojownicy chaosu i zielonoskórzy, a do walki używają pił mechanicznych, pistoletów wszelkiego rodzaju, gigantycznych robotów i destrukcyjnych machin. Na podstawie Warhammera powstało wiele innych gier figurkowych, gier komputerowych i książek, jedna gra karciana, 2 edycyjna gra fabularna i kilka gier planszowych.

47

48 KONIEC Autor: Michał Olech Klasa I gimnazjum Maj 2008
Źródła: wikipedia.pl wfrp.polter.pl


Pobierz ppt "Warhammer nie jest bynajmniej typowym bajkowym światem fantasy - cały czas wisi nad nim widmo zagłady (można więc mówić o dark fantasy). Północne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google